633 gün sonra gelen özgürlük

Ve İzmir Büyükşehir Belediyesi davasında tutuklu kimse kalmadı. Tam 633 gün sonra özgürlüklerine kavuşan Büyükşehir bürokratları, Belediye önünde alkışlarla karşılandı. Genel Sekreter Pervin Şenel Genç’in ilk sözleri “Yorulana kadar yürüyeceğim” oldu.

130 sanığın çete üyesi, Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu’nun ise “çete reisi” iddiasıyla yargılandığı tarihi davanın 4.duruşması “özgürlük”le sonuçlandı. İzmir 8.Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşma sonucunda Hakim Cahit Kargılı başkanlığındaki mahkeme heyeti Büyükşehir Belediyesi bürokratlarının ev hapsinin ve adli kontrolünün kaldırılması kararı aldı.

Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Pervin Şenel Genç ile birlikte geldiği Belediye önünde personel tarafından sevinçle karşılanan Başkan Aziz Kocaoğlu, mutluluğunu şu sözlerle anlattı:

“Her bayramda, yılbaşında yaptığımız toplantılarda belirttiğim gibi, İzmir Büyükşehir Belediyesi, tüm çalışanlarıyla beraber ne kadar dürüst olduğunu, ne kadar ülkesini, kentini sevdiğini, ne kadar şaibesiz olduğunu, servet beyanlarının ne kadar düzgün olduğunu, hiç bir hileye hurdaya zenginleşmeye karışmadıklarını, bu operasyon sürecinde sadece İzmir ve Türkiye’ye değil, tüm dünyaya duyurmuş durumdayız.”

Bir Cevap Yazın