Atık pillleri toplayanlar hediyeler kazanıyor

İzmir Büyükşehir Belediyesi ve TAP tarafından sürdürülen Atık Pil Kampanyası’nın hazırlıkları bu yıl erken başladı. 6 kategoride dereceye girenler, bisikletten LCD televizyona kadar pek çok hediye kazanacak. Okullar kategorisinin birincisinin bahçe ve çevre düzenlemesi ise İZBETON tarafından yapılacak.

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin yıllardır başarıyla sürdürdüğü ‘Atık Pil Kampanyası’ için hazırlıklar bu yıl erken başladı. Her yıl Çevre Haftası etkinlikleri çerçevesinde düzenlenen ‘Atık Pil Kampanyası’nın 16.sı 5-7 Haziran 2013 tarihleri arasında gerçekleşecek. Kampanyaya katılmak isteyen çevre dostları, yıl boyunca topladıkları kullanılmış pillerini Belediye’nin giriş kapısında kurulacak stanttaki kumbaralara atabilecek.

Renkli hediyeler
Daha fazla atık pil toplanmasını sağlamak ve pillerin neden olduğu çevre kirliliğini minimize etmek amacıyla yapılan kampanyaya, geçen yıllardan farklı olarak bu yıl “muhtarlıklar” kategorisi eklendi.
Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı ile Taşınabilir Pil Üreticileri ve İthalatçıları Derneği (TAP) işbirliğiyle sürdürülen örnek kampanya bu yıl yetişkinler, gençler, çocuklar, okullar, firmalar ve kurumlar, anaokulları ve muhtarlar olmak üzere toplam 6 kategoride düzenlenecek. Her kategoride dereceye giren çevreye ve doğaya duyarlı İzmirliler, cep telefonu, notebook, LCD televizyon, bilgisayar, fotoğraf makinası, dijital fotoğraf çerçevesi, bisiklet, ipod, klima, projeksiyon makinası, pcb oyun konsolu, masa tenisi ve satranç takımı, DVD player gibi teşvik ödülleri kazanacak. Okullar kategorisinin birincisinin bahçe ve çevre düzenlemesi ise İZBETON tarafından yapılacak.

Bir Cevap Yazın