“CCC Fest 2012” COŞKULU GEÇTİ

Türk Chopper Motosiklet Kulübü 5. yıl kutlamalarına son noktayı, Özdere Denizatı Tesisleri’nde gerçekleştirdiği 4. Custom Cruiser Chopper Festivali “CCC Fest 2012” ile koydu. Sadece motosiklet sahibi motor tutkunlarının değil, motorsuz olan ama motosiklet sevdalısı bir çok kişininde araçları ile katıldığı festival renkli görüntülere sahne oldu. CCC Fest bu sene Uluslararası nitelikte kazandı ve Sakız Adası’ndan “Sakız Chopper Clup” ekibini de ağırladı.

Festivalin ilk gününde, festivale katılan firmaların standları kuruldu. Motosiklet ve aksesuar satan firmalar 4 gün boyunca ürünlerini %50’ye varan indirimlerle satarak katılımcılara uygun alış-veriş imkanı sundular. Gün içinde de katılımcılar festival alanına gelerek çadırlarına ve otele yerleştiler. Bu arada gelenlere Türk Chopper Motosiklet Kulübü tarafından çeşitli hediyeler verildi.

2.gün ise cumartesi günü finali yapılacak “Bilek Güreşi” ve “Gülle Atma” yarışmalarının elemeleri yapıldı. Tüm yarışmacılar burada güçlerini sergiledi. Ayrıca festivale katılanlar canlı langırt oyunu ile eğlenirlerken, Dj müziği ile coştular. Gece ise bugüne kadar çeşitli kademelerden geçerek kulübe girmeye hak kazanan ve “Full Pach” takarak yelekli chopper pilotu olan motorcular için, yelek giyme ve yemin töreni düzenlendi. İzmir teşkilatından da 5 motorcunun yelek giydiği tören sonrası ise sahneye Necati ve Saykalar çıkarak gecenin ilerleyen saatlerine kadar katılımcıları rock müzik ile coşturdu.

3. gün ise ilk 2 günde olduğu gibi katılımcılar deniz kum güneş ve havuzun keyfini çıkardı. Havuzbaşı revü gösterileri ile animasyonlar güne renk katarken, bir gün önce elemeleri yapılan “Bilek Güreşi” “Gülle Atma” ve “Teker Çevirme” yarışmalarının finali yapıldı. Birinci gelenlere TCMK ve firmalar tarafından hediyeler verildi. Gece ise sahneye TCMK üyelerinden kurulu Alper Kayman ve Ateşkes grubu çıktı. Grup gösterdiği performans ve çaldığı parçalarla festivale katılan 500’e yakın motorcuya güzel bir gece geçirtti.

4. ve son günde ise, öğle saatlerinde yine animasyon ve revü gösterileri ile hareketlenen motorcular daha sonra, Almanya’da ve Türkiye’de Custom Motor konusunda haklı bir ün yapmış ve sadece Türk Chopper Motosiklet Kulübü’nün düzenlediği “CCC Fest 2012” için Türkiye’ye gelen Aykut Tataroğlu’nun söyleşisi ile motosiklet ve Custom Motor konusunda bilgi sahibi oldu. Söyleşi sonrasında ise Custom Motor üreten motorcuların katılabildiği yarışmaya geçildi. Aykut Tataroğlu’nun değerlendirmesine tabi tutulan motorlar karşısında, Tataroğlu’nun bir hayli zorlandığı görüldü. Tataroğlu’nun incelemesi sonrasında 1. 2. ve 3. gelen motor sahiplerine yine TCMK ve firmalar tarafından hediyeler verildi. Günün sonunda ise bir de kapanış partisi düzenlendi.

TCMK İzmir İl Başkanı Gazi Yıldırım, ev sahibi olarak 4. CCC Fest 2012’yi de başarı ile gerçekleştirdiklerini belirterek, 5. CCC Fest 2013 için hazırlıklara hemen başlayacaklarını söyledi. TCMK Genel Başkanı Ali Rıza Uygur ise geride bıraktıkları 3 seneden daha başarılı bir organizasyona imza attıklarını söyleyerek, kendilerini bu sene de yalnız bırakmayan, TCMK harici katılım gösteren dost motosiklet kulüpleri ile, motorları olmasa bile arabaları ve dolmuşlarla gelerek katılan tüm motor tutkunlarına teşekkür etti. Uygur, gelecek sene yine buluşmayı dileyerek, daha canlı ve daha dolu bir CCC Fest sözü verdi.

Bir Cevap Yazın