Yalnız değiller

Sokakta yaşayan İzmirli evsizler, soğuk kış günlerinde sığınacakları sıcak bir yuvaya sahip. Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı Güçsüzler Evi’nin konukları, barınma ve sağlık hizmetlerinin yanında, yeni iş olanaklarıyla da buluşturuluyor. Konukevinin en önemli özelliği ise bu alanda “kesintisiz” 12 ay hizmet veren Türkiye’nin tek belediye kuruluşu olması.

Ailevi, ekonomik ya da ruhsal nedenlerle sokakta yaşamaya başlayan; parkları, bahçeleri, köprü altlarını, kaldırımları ve bankamatikleri kendine mesken edinen İzmirli “evsizler”, soğuk kış günlerinde sığınacakları sıcacık bir yuvaya sahip olmanın “buruk mutluluğunu” yaşıyor. Sokaktaki kimsesiz erkeklere yılın 12 ayı hizmet veren Türkiye’nin tek belediye kuruluşu Müyesser Turfan Güçsüzevleri, özellikle dondurucu soğuklarda “tam kapasite” çalışıyor.
İzmir Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı Güçsüzler Evi’ne gelenlerin sağlıktan giyime kadar her türlü ihtiyaçları gideriliyor. 18- 60 yaş arası evsiz erkeklere kucak açan Müyesser Turfan Güçsüzler Evi, kopuk ailelerin birbirlerini bulmalarına da olanak sağlıyor.

Bir Cevap Yazın