Gama Art Gallery Caroline de Boissieu’ı ağırlıyor!

23 Ocak-15 Mart “SES INSTANTS DE VIE”

Tüm sanat oluşumlarının sergilerine ev sahipliği yapan GAMA Art Gallery, bu kez yine Fransızların ünlü ressamı Caroline de Boissieu’nın eserlerine ev sahipliği yapıyor.

Uzun deneyişler sonunda kendine has ve benzersiz ifade tarzını bulan, rüya ve gerçeklik arasındaki sınırı aşındırarak doğaüstü durumların gündelik hayatın maddeselliğini ve yüceltmesini incelemeye başlayan Caroline de Boissieu’nın çalışmaları, özgür ve yaratıcı süreçte gelişti.

Sanatçının otantik ve duygusal çalışmaları hassas bir evrensel uyumla açığa vurulan kırılgan bir dünyanın güvencesi durumuna geldi. Eserlerinde, sanatçı ve aynı zamanda bir kadın olarak kendi gözünden içten inanç ve duyarlılığın yarattığı gücün karışımını sembolize eden kompozit bir teknik kullandı.

Carolin’in yaratıcı arayışının ana hatları, hoş bir şeffaflık bırakan suda ve sonsuz düzlemde yaptığı çalışmalarındaki güç ve zayıflık duygularının birleşiminde ortaya çıkmaktadır. Onun resimlerinde doğaüstü görsel ve sezgisel zıtlık resmedilmeye değer ilginç unsurların gerçekliğiyle gözler önüne serilmektedir.

Çalışmalarının kalitesi ve özgün sanatsal yaklaşımı çok fazla koleksiyoneri etkilemiştir. Caroline de Boissieu’nün eserleri genellikle Fransa ve çevresinde sergilenmiştir. Çalışmaları ayrıca yabancı koleksiyonlarda da yer almıştır.

Caroline de Boissieu, Ecole Nationale Supérieure des Arts Décoratifs’den mezun olduktan sonra kariyerinin temelini oluşturan grafik sanatıyla ve güzel sanatlarla ilgilenmeye başladı.

Kariyerinin erken döneminde, Amerika’da yaşıyorken çocuk kitapları için illüstrasyonlar yapan bir grafik tasarımcısı olarak ünlendi. Fransa’ya döndükten sonra kendi dizayn stüdyosunu kurdu. Tekstil dizaynı, duvar kağıtları ve freskolar için grafik tasarımlar üzerine uzmanlaştı. Bu uzmanlık Cacharel ile uzun süre çalışmasına yol açtı. Cacharel’de ev tekstili -yemek takımları ve kağıt ürünler gibi- hepsi lisanslı olarak üretilen ürünlerin grafik dizaynından sorumluydu.

Profesyonel hayatındaki başarılarının çeşitliliği onun merakının canlılığının ve sanat dünyasının geniş yelpazesine olan derin bilgisinin bir kanıtıdır. Bu nedenle Caroline de Boissieu’nün 2000 yılından beri kendi resimlerine konsantre olması sürpriz değildir. Caroline gelişen pek çok tekniği -fotoğraf, serigrafi gibi- araştırmaktadır. Onun tekniğini anlamak için başta duyguları anlamak gerekir.

Şule Altıntaş’ın yönetmenliğini yaptığı Caroline de Boissieu’nın “SES INSTANTS DE VIE” adlı kişisel sergisini, 23 Ocak’tan 15 Mart’a kadar, pazar ve pazartesi hariç her gün 11:00- 19:00 saatleri arasında ziyaret edebilirsiniz!

Tel: 212 245 69 22  www.gamagallery.com

Bir Cevap Yazın