KARŞIYAKA’LI KADINLARIN TİYATRO İLE BULUŞMALARI “TİYATRO AKADEMİ” DE

Karşıyaka’ da oyunlarını sahneleyecek olan “tiyatro akademi” topluluğu; daha önceki yıllarda Antalya ve Eskişehir’ de yaptığı kadınlardan kurulu oyuncuların sahnelediği oyunlara bir yenisini daha ekliyor. “Bozkır Güzellemesi”.
Türk Tiyatrosuna onlarca eser kazandırmış olan Nezihe Araz’ın bu oyununu, 8 Mart “Dünya Kadınlar Günü” sahnelenmek üzere yönetmen Enis Zeytinler rejisiyle kadınlar tarafından prova ediliyor.
Meslek sahibi, iş kadını, emekli olmuş, üniversite öğrencisi ve ev hanımlarından oluşan bu gönüllüler grubunun kasım ayı sonunda başlayan heyecan dolu, serüvenleri Karşıyaka da hummalı bir çalışma ile sürdürülüyor.
Neşe Yüksekülkü, Dilek Korkmaz, Aslı Şehirlioğlu, Nüvit Doğdu, Canan Öğüt, Derya Şahin, Özlem Tanrıkulu, Ülker Erdoğan, Nazlıcan Sayraç, Yıldız Gündüz ve Betül Özkaya’ dan oluşan ekip, “tiyatro akademi” içersinde “Grup Mask” olarak tanımlanılıyor. Müzik ve dansları özel olarak hazırlanan oyun; mart-haziran ayları arasında İzmir ilçelerinde ve yakın çevrede sahnelendikten sonra birçok festivale katılacak.
“Tiyatro akademi” bünyesinde bir başka gönüllü ekip de Prof. Dr. Üstün Dökmen’ in “Komşu Köyün Delisi” oyununu “Grup Meddah” adı altında 27 Mart “Dünya Tiyatro Günü”, gençlerden oluşan ekip ise; Aziz Nesin oyunu “Pırtlatan Bal” ı “grup Pastav” adı altında yeni yılın ikinci haftasından itibaren sahnelemeye başlayacaklar.
Tiyatro Akademi Genel Sanat Yönetmeni, Enis Zeytinler ise Gogol’ un “Bir Delinin Hatıra defteri” ni Ocak ayı sonunda rol alarak sahnelemeye başlıyacak.

Bir Cevap Yazın