Dışişleri Bakanı Davutoğlu, Başkan Kocaoğlu’nu ziyaret etti

Ziyarette ana tema EXPO’ydu. 2020’nin zor bir yarış olacağını söyleyen Bakan Davutoğlu, “Zoru başardığınız zaman, gerçek başarı hissini derinden duyarsınız. Biz birlikte çalışmaya devam edeceğiz ve bunu başaracağız” dedi.

5. Büyükelçiler Konferansı nedeniyle İzmir’de bulunan Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu’na nezaket ziyaretinde bulundu. Ziyaret sırasında İzmir Büyükşehir Belediyesi Şeref Defteri’ni de imzalayan Bakan Davutoğlu, “Geleneksel İzmir misafirperverliği”ne atıfta bulunarak 5. Büyükelçiler Konferansı sırasında gösterilen yakın ilgi için teşekkür etti. Davutoğlu deftere, “Güzel İzmir’imizin EXPO 2020’ye evsahipliği yapacağına inancımız tamdır” diye yazdı.
Ziyarette konuşan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, “Sayın Bakanımız büyükelçilerimizin istişare toplantısının bir bölümünü İzmir’de yaparak hem kentimize ayrı bir zenginlik kattı, hem EXPO sürecinde bizim elimizi güçlendirdi. Kendisine teşekkür ediyoruz. Burada Sayın Cumhurbaşkanımıza, Başbakanımıza tüm hükümet üyelerine, büyükelçilerimize ve Valimize de İzmir halkı adına teşekkür ediyoruz. İzmir halkıyla birlikte elimizden geleni yaparak 2013 Kasım’ında ipi göğüsleyen taraf olacağımıza ve kentimizin, ülkemizin kalkınmasına katkıda bulunacağımıza inanıyoruz”dedi.

Bir Cevap Yazın