“Ülkem İçin Engel Tanımıyorum”

Koç Holding, 2006’dan bu yana yürüttüğü ‘Ülkem İçin Projesi’ kapsamında 2012 yılında Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNDP) ve Alternatif Yaşam Derneği (AYDER) işbirliğinde ‘Ülkem İçin Engel Tanımıyorum Projesi’ni hayata geçirmişti. Ülkem İçin Engel Tanımıyorum projesi Koç Topluluğu şirketleri ve Ülkem İçin Elçisi olan bayilerinin desteği ile iş hayatında ve sosyal hayatta engellilerin yaşam kalitelerinin iyileştirilmesine destek olacak uygulamalarda rol model olmayı ve engelliler konusunda toplumsal bilincin ve duyarlılığın oluşturulmasını sağlamayı amaçlıyor.

Şirket birincileri Tofaş ve Aygaz
Koç Holding 2012 yılı Üst Düzey Yöneticiler Toplantısı’nda Ülkem İçin Engel Tanımıyorum projesi kapsamında gerçekleştirilen Şirket Uygulamaları ve Ülkem İçin Elçisi Bayilerin İl Uygulamaları ödüllendirildi. Şirket ölçeğine göre iki ayrı kategoride yapılan ödüllendirme kapsamında tek lokasyonda 2.500’ün altında çalışan sayısı olan ve 2.500’ün üzerinde çalışan sayısı ile birden fazla lokasyonda faaliyet gösteren şirketler mercek alındı. Bu kapsamda Aygaz ve Tofaş gerçekleştirdikleri “Engelliliğe Doğru Yaklaşım Eğitimleri” ile birincilik ödülüne layık görüldüler. Aygaz Genel Müdürü Yağız Eyüboğlu ve Tofaş CEO’su Kamil Başaran ödüllerini Koç Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa V. Koç’tan aldı.

Batman ve İzmir en başarılı iller
Ülkem İçin Projesi kapsamında 2012 yılında 20 ilde farkındalık eğitimleri düzenlendi. Düzenlenen eğitim sayısı, eğitimlere katılan kişi sayısı, yapılan duyuru çalışmaları, engelli dostu uygulama geliştirilmesi ve engellilere sunulan imkânların iyileştirilmesi kriterlerinin göz önünde bulundurulduğu ödüllendirme sisteminde İzmir ve Batman bu kriterleri başarı ile tamamladı. İzmir Ülkem İçin Elçisi Arçelik Bayii Aşkın Baysal ve Batman Ülkem İçin Elçisi Arçelik Bayii İhsan Borak ödüllerini Koç Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa V. Koç’tan aldı.

Bir Cevap Yazın