İzmir Büyükşehir Belediyesi, ‘adam gibi adamlar” tarafından yönetiliyor

2012 yılını değerlendiren İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, yaşadıkları operasyon ve yargı sürecinin, en üst düzeyden, imza yetkisi olmayan personele kadar herkesin işini nasıl doğru yaptığının kanıtı olduğunu söyledi. Tüm personeline teşekkür eden Başkan Kocaoğlu, “İzmir Büyükşehir Belediyesi, ‘adam gibi adamlar’ tarafından yönetiliyor. Sizleri ne kadar kutlasam azdır” diye konuştu.

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, 2012 yılının son işgününde belediye çalışanlarıyla bir araya geldi. Başkan Kocaoğlu, Meclis salonunda toplanan Büyükşehir Belediyesi personelinin hem yeni yılını kutladı, hem de geride kalan yılın değerlendirmesini yaptı.
2012 yılının İzmir’in son 30 yılda yaşadığı durgunluğun aşıldığı ve yeniden büyüme trendine girdiği bir dönem olduğunu dile getiren Başkan Kocaoğlu, bu durumun uluslararası kredi derecelendirme kuruluşları tarafından da değerlendirildiğini söyledi. Dünyanın en hızlı büyüyen 200 metropolü içinde İzmir’in 4. olmasının önemini vurgulayan Büyükşehir Belediye Başkanı, “Bu İzmir’in dünya çapında bir büyüme ve sıçrama yaptığını göstermektedir” dedi. Kendisinin İngiltere’deki Belediye Başkanları Vakfı tarafından dünyada Aralık ayının başkanı seçilmesini önemini ifade eden Başkan Kocaoğlu, “Bu da İzmir’in dünyanın dikkatini çektiğini, İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin sağlıklı ve doğru işler yaptığını, finans dengesini güçlü bir şekilde kurduğunu, belediyenin dürüst yönetildiğini, projelerin öncelik sıralamasının, yerindeliğinin doğru belirlendiğini ve muhalefet partisinin belediyesi olarak her türlü baskıya direnip başarılı olduğunu göstermektedir. Hepinizi kutluyor ve sonsuz teşekkür ediyorum” diye konuştu. Başkan Aziz Kocaoğlu, İzmir’in 2013 yılının ise bir sıçrama ve bir kalkınma yılı olarak değerlendirileceğini vurguladı.

Bir Cevap Yazın