2012’yi böyle uğurladı

Yılın son Pazar gününü Kemalpaşa’nın köylerinde geçiren İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu’na, yağmura rağmen ilgi yine çok büyüktü.

Hafta içinde hem kent merkezindeki muhtarlarla bir araya gelen hem de “Bütünşehir Yasası” ile birlikte yeni bağlanan ilçelerde koordinasyon toplantılarına başlayan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, hafta sonu mesaisini ise yine köylere ayırdı. 2012 yılının Pazar gününde Kemalpaşa’ya bağlı Sütçüler, Beşpınar, Aşağı Kızılca, Bayramlı, Yeni Kurudere, Kamberler ve Ovacık köylerini ziyaret eden Başkan Aziz Kocaoğlu, Kemalpaşa Belediye Başkanı Rıdvan Karakayalı ile birlikte talepleri dinledi, yapılacak hizmetleri anlattı. “Bütünşehir Yasası” ile birlikte daha önce köyler için yetki alanlarında olmayan bazı hizmetlerin Büyükşehir Belediyesi sorumluluğuna geçeceğini söyleyen Başkan Kocaoğlu, köy sakinlerinin bu konuda sorularına ayrıntılı yanıtlar verdi.
Ziyaretlerinde davullar zurnalarla karşılanan Başkan Kocaoğlu, hanımlar ve çocuklardan özel ilgi gördü. Minikler “Başkan amca”larını çiçeklerle karşılarken, hanımlar da hazırladıkları çeşit çeşit yiyeceklerle masaları donattı; kendi ördükleri patikleri Başkan’a hediye etti. Köy sakini bayanlar, toplantılarda ise yine en ön sıralarda yer aldı.

Bir Cevap Yazın