Büyükşehir’de çeyrek final sevinci

Erkekler Türkiye Kupası 2. Tur karşılaşmasında Maliye Milli Piyango’yu 29-27 yenerek saf dışı bırakan İzmir Büyükşehir Belediyesi çeyrek finale yükseldi. İzmir temsilcisinde yeni hedef, kupada son dört takım arasına kalmak.

Hentbolda Erkekler Türkiye Kupası 2. Tur karşılaşmasında Maliye Milli Piyango’yu 29-27 mağlup ederek çeyrek finale yükselen İzmir Büyükşehir Belediyesi’nde büyük sevinç yaşanıyor. Gençleşen ve yenilenen kadrosuna rağmen zirve hedefinden kopmamaya çalışan İzmir temsilcisi, kupada da yeni hedefini “son dört” olarak belirledi.
Büyükşehir Belediyesi, Celal Atik Spor Salonu’nda karşılaştığı Ankara temsilcisi karşısında büyük çekişmeye sahne olan ilk yarıda zaman zaman geri düşse de devreye 15-15 eşitlikle girmeyi başardı. İkinci yarıda da nefes kesen bir mücadele vardı. Maçın son 5 dakikasına 26-26 eşitlikle girildi. Son anlarda yaptığı atakla sahadan 29-27’lik skorla galip ayrılan İzmir Büyükşehir Belediyesi, bu skorla güçlü rakibi Maliye Mili Piyango’yu kupanın dışına itti.

Bir Cevap Yazın