“Yeşil-Kırmızı” kilise

kilise_karsiyakaKarşıyaka Belediyesi, yaklaşan Noel kutlamaları öncesinde ilçe sınırları içerisinde bulunan St. Helen Katolik Kilisesi’ni baştan aşağı ışıklandırdı.

Belediye yetkilileri, 1904 yılından bu yana faaliyette bulunan kiliseyi Noel ayini öncesine hazırladı. Karşıyaka Belediyesi tarafından ışıklandırılan Katolik Kilisesi, yılın ilk Noel ayinini 24 Aralık’ta yaptı.

Karşıyaka Belediye Başkanı Cevat Durak’a desteği nedeniyle teşekkür eden kilise papazı Giuliano Lonatti, Noel ayininde adalet ve bereket dolu bir yıl için dua etti.

Papaz Giuliano Lonatti, Karşıyaka’da yaşayan yaklaşık 100 Hıristiyan ailenin üyelerinin ayinlere katıldığını dile getirerek şöyle konuştu: “Yıllarca karanlık bir görüntü içinde olan kilisemizin özel ışıklarla aydınlatılması bizim için sürpriz oldu. Bu çalışmayı yapan Karşıyaka Belediye Başkanı Cevat Durak’a teşekkür ediyoruz. Dualarımız iyi hizmetlerinin sürmesi için olacak. Barış, adalet ve bereket dolu bir yıl için dua ediyoruz. Dünyamızda bu kavramlar gittikçe zor bulunur olmaya başladı.”

Bir Cevap Yazın