Karşıyaka Taraftarlar Derneği ve Çarşı Grubu bugün resmen yönetime talip oldular

Karşıyaka Taraftarlar Derneği ve Çarşı Grubu’nun yaptığı açıklama…

” Karşıyaka Taraftarlar Derneği Başkanı ve yöneticileri ile KSK ÇARŞI grubu liderleri; kişilikleri, güvenilirlikleri ve Karşıyakalılıkları ile kendilerini ispat etmek,kim olduklarını anlatmak zorunda olmayan, yalnızca Karşıyaka Camiası ve Karşıyaka Taraftarınca değil tüm İzmir spor kamuoyunun ve yerel yöneticilerinin de takdir ettiği,KSK menfaatleri dışında düşüncesi olmayan kişilerdir.

Bu kişilerin liderlikleri, kendilerine olan sevginin, inancın ve saygının eseridir.

Karşıyaka tribünlerinin,Taraftar Derneği ve KSK ÇARŞI’nın hiç kimsenin arka çıkmasına ihtiyacı yoktur.

Aksine KSK ÇARŞI ve Karşıyaka Taraftarlar Derneği’nin desteği, Karşıyaka Spor Kulubü ile ilgili herkes için çok kıymetlidir.

Bu durum son kongrede tüm açıklığı ile gözler önüne serilmiştir.

Desteğimiz ne kadar kıymetli ise, muhalefetimizde o kadar gerçekçi ve doğaldır.

Son maçımızda yaşanan hakem faciasına tribünlerin gösterdiği tepkinin, yalnızca bir kaç kişinin sahaya girmesi ile kalması, liderlerimizin gayreti ve engellenmesi ile olmuştur.

Abilerimiz orada olmasalar hakeme yönelik öfkenin yanında, yönetime karşı oluşan güvensizlik nedeniyle daha tatsız olaylar da olabilirdi.

Bir kaç haftadır hakemleri hedef gösteren açıklamalar yapan yönetim ve başkanın, yaşanan olaylardan sonra çıkarttığı anlam, tribünümüzü, derneğimizi ve KSK ÇARŞI grubunu birilerinin yönlendirdiği yönünde olmamalıydı.

Ayrıca tribünümüzün bu güne kadar hiç duymadığı söylemlerle taraftarı yine taraftara şikayet ederek, kulübümüzü bu sıkıntılı günlerde daha çok bölmeye çalışmak, sezon başlamadan 2000 kişi yürüyen,sezon başlayınca icraatları eleştirmeyi bırakıp yalnızca takımına destek olan ve yanlış icraatlar nedeniyle dağılacağını gördüğü takımına güven vermeye çalışan tüm Karşıyaka Taraftarını küçümsemektir.

KSK ÇARŞI ve Karşıyaka Taraftarlar Derneği’ni yalnızca Karşıyaka Taraftarının beklentileri yönlendirir.
Bu gün gelinen noktada ,eğer Karşıyaka Taraftarının beklentisi bu yönetimin yetersiz olduğu yönündeyse ve birileri alternatif olarak çıkmıyorsa; o zaman KSK ÇARSI ve Karşıyaka Taraftarlar Derneği, taraftarından aldığı güçle yönetime de taliptir.

Hem de mevcut yönetimin imkanlarından daha fazla maddi güç, daha güvenilir yöneticiler ve daha gerçekçi hedeflerle.

KARŞIYAKA ÇARŞI GRUBU VE TARAFTARLAR DERNEĞİ”

Bir Cevap Yazın