Kıyametten korktu, Şirince’ye sığındı

Kıyamet söylentileri nedeniyle tüm dünya medyası tarafından konuşulan Selçuk ilçesine bağlı Şirince köyüne gelen İrlandalı bir aile, Japon Prensesin kıyamet açıklamaları dolayısıyla tedirgin olduklarını söyledi.

İrlandalı Crehan ailesi, 20 Aralık’tan bugüne Şirince’de bir pansiyonda yaşıyor. Ailenin Güney Kore’de öğretmenlik yapan kızı Meryem Anita (21), şöyle konuştu: “Kıyamet söylentileri çıktığından bugüne gerek internette gerek Rusya’da yaşayan yer bilinci arkadaşlardan bilgi alarak araştırma yaptım. Özellikle internette incelediğim haritalarda İrlanda’nın tamamen sular altında kalacağını gördüm. Hatta Selçuk bölgesinin dahi Şirince hariç dağ eteklerine kadar sular altında kalacağını inceledik. Böyle bir söylentinin tüm dünyayı ve insanlığı ilgilendirdiğini ve kayıtsız kalamayacağımızı düşünüyorum.”

Annesi ve kardeşiyle birlikte Şirince’ye geldiklerini belirten Anita, şunları söyledi: “Her ne kadar babam bize karşı çıkmış olsa dahi böyle bir olaya kayıtsız kalamayacaktım. Şimdi bir de Japon prensesin kıyamet tarihi olarak 22 Aralık açıklaması münasebetiyle burada kalmaya devam ediyoruz. Güney Kore’de öğretmenlik yapıyorum. En kısa sürede görevime geri döneceğim.”

İHA

Bir Cevap Yazın