ESİDEF buluşması

Başkan Aziz Kocaoğlu, ESİDEF Yönetim ve İstişare Kurulu üyelerine konuk oldu. “Bilgi ve Tecrübe Paylaşımı” başlıklı toplantıda konuşan ESİDEF Başkanı Mustafa Özkara, “Aziz Başkanımız siyasetçi değil. Bizden biri, halktan biri… O yüzden bizim için ayrı bir kıymet ifade ediyor” diye konuştu.

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, kısa adı ESİDEF olan Ege ve Batı Akdeniz Sanayici ve İşadamları Federasyonu’nun düzenlediği “Bilgi ve Tecrübe Paylaşımı” toplantısına konuk oldu. ESİDEF yönetim ve istişare kurulu üyelerinin katıldığı toplantıda, Türkiye’de yaşanan güncel ekonomik ve siyasi gelişmeler değerlendirildi.
Toplantının açılış konuşmasını yapan ESİDEF Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Özkara, EXPO 2020 İzmir Yürütme Komitesi üyesi olması nedeniyle Başkan Kocaoğlu’nu yakından tanıma fırsatı bulduğunu belirterek, “Aziz Başkanımız siyasetçi değil. Bizden biri, halktan biri… O yüzden bizim için ayrı bir kıymet ifade ediyor. Ülkemiz ve kentimiz adına kurduğu hayallerin gerçekleşmesini diliyoruz” dedi. Federasyonun 12 il ve 27 ilçede toplam 9 bin 500 işadamının temsilcisi olduğunu hatırlatan Özkara, Türkiye’nin en önemli sorunu olan işsizliğin azaltılmasında sanayi yatırımlarının büyük önem taşıdığına da değinerek, “Ülkemiz için her sektör önemli. Ancak hizmet sektörü ve ticaretle bir yere kadar istihdam yaratabilirsiniz. Kalıcı ve köklü istihdam, sanayileşmede olacaktır” diye konuştu.

Bir Cevap Yazın