Ustasından Şah Malt

Türk bira sektörünün lideri ve öncüsü olan, bugüne kadar pek çok uluslararası ödüllü bira markası yaratarak Türk birasını dünyada da gururla temsil eden Efes, biraseverleri yeni bir tatla daha buluşturuyor. İçeriğindeki 3 çeşit arpa ve farklı şerbetçiotu çeşitleri, Efes ustalığıyla özel bir harmanla buluşan “EFES Malt”, tamamen malt bira tercih edenlerin ilk seçimi olacak ve herkese “Şah Malt” dedirtecek.

EFES Malt’ın, biranın doğduğu bu topraklardan başlayan yolculuğunun çıkış noktası da yine bu topraklara dayanıyor. EFES Malt’ta, biranın kökeni olan Mezopotamya’nın 12 bin yıllık mirasına evsahipliği yapan Anadolu’nun en kaliteli arpaları, en iyi kalite ithal arpalar ve Efes’in 25 yıllık Ar-Ge çalışmalarıyla geliştirilen tescilli arpaları bir araya getiriliyor. Bu 3 çeşit arpanın özel harmanı, tescilli şerbetçiotu çeşitleri, su ve mayayla buluştuğunda ise EFES Malt’ın lezzeti tamamlanıyor.

Efes, 1993 yılında ‘EFES Light’ ile başlayan tamamen malt ürün portföyüne 2002 yılında dünyanın önde gelen Alman birası ‘Beck’s’i eklemiş, portföy daha sonra ‘Marmara Gold’ ile genişlemeye devam etmişti. Son olarak da tüketicilerin bu bira çeşidini Türkiye’de bira denince akla gelen ilk marka olan Efes adı ve kalitesiyle tüketmek istemesi nedeniyle EFES Malt, ustasından maltın âlâsı olarak ürün ailesine katıldı.

Biraseverlerle 50 cl’lik şişesiyle buluşan EFES Malt’ın %5 alkol oranı bulunuyor.

Bir Cevap Yazın