Sendikacılar sordu, Başkan yanıtladı

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, Türk-İş 3. Bölge Temsilciği’ni ziyaret ederek şube başkanlarının soruları yanıtladı. Bayraklı’da kent dönüşümü yapılacak alanlarda oturan vatandaşlara “Yerinizi satmayın” uyarısı yapan Başkan Kocaoğlu, “Merkezi yönetim İzmir’den aldığı parayı bir yıllığına İzmir’e geri verse, bu kenti kimse tutamaz” dedi.

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, Türk-İş 3. Bölge Temsilciliği’ni ziyaret ederek Bölge Temsilcisi Hasan Hüseyin Karakoç ve şube başkanlarıyla bir araya geldi. Başkan Kocaoğlu, emek kesiminin sorunları ve örgütlenmeye ilişkin yaklaşımların ele alındığı toplantıda ayrıca belediye hizmetlerine yönelik soruları da yanıtladı.
İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, kentsel dönüşüm konusunda çalışmalar hakkındaki bir soru üzerine, Bayraklı’da 600 dönümlük bir alanın ihale sürecinde olduklarını söyledi. Değer tespitlerinin halen yapıldığını dile getiren Başkan Kocaoğlu, bir sendikacının dile getirdiği “Bazı kişiler Bayraklı’da denize nazır arazilere talip olarak çeşitli değerler biçiyorlar. Siz ne düşünüyorsunuz?” şeklindeki bir soruyu ise şöyle yanıtladı:
“İlçe belediye başkanları da, biz de aynı şeyi söylüyoruz ‘satmayın yerinizi’. 3-4 kuşaktır burada yaşamışsınız. Kent dönüşümü gelecek diye yıllarca beklemişsiniz. Niye satıyorsunuz, satmayın! Biz kesinlikle yerinde dönüşümü savunuyoruz. Kimseyi de mağdur etmeyeceğiz. Bayraklı’da bugün park yok, sadece bina var. Burayı yaşanılası bir yer yapmak zorundayız. Kent dönüşümü sadece binayı sağlamlaştırmak değildir. Yerinde, aynı yerde dönüşecek. Bu ülkede hiç kimse bir diğerinden üstün değil. Hepimiz eşitiz. Ben de orada oturacağım, sen de oturacaksın.”

Bir Cevap Yazın