TEB KOBİ Akademi Tarım Buluşmaları’nın ilki İzmir’de gerçekleştirildi

Dünya Bankası kuruluşu IFC’nin tüm dünyaya örnek gösterdiği hizmetlerden biri olan TEB KOBİ Akademi bu kez tarım sektörü özelinde Egeli çiftçiler ile buluştu. Yine TEB tarafından geçen yıl İzmir’de gerçekleştirilen “Tarım Sektörü Gelecek Stratejileri Konferansı”nın çıktılarından hazırlanan “Tarım Sektörü Gelecek Stratejisi Konferansı Sonuç Raporu” açıklandı. İlk kez İzmir’de düzenlenen TEB KOBİ Akademi Tarım Buluşmaları, önümüzdeki günlerde diğer illerde de gerçekleştirilecek

Türk Ekonomi Bankası’nın (TEB) Dünya Bankası’nın bir kuruluşu olan IFC tarafından Dünya’ya örnek gösterilen finansal olmayan 5 projesinden biri olan TEB KOBİ Akademi, ilk kez tarım sektörü özelinde düzenlendi. 13 Aralık’ta İzmir Swissotel’de TEB KOBİ Bankacılığı Genel Müdür Yardımcısı Turgut Boz’un ev sahipliğinde İzmir Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Ahmet Güldal’ın katılımı ile gerçekleştirilen TEB KOBİ Akademi Tarım Buluşmaları’nda sektörün geleceği masaya yatırıldı.

TEB KOBİ Akademi Tarım Buluşmaları’nın açılış konuşmasını yapan TEB KOBİ Bankacılığı Genel Müdür Yardımcısı Turgut Boz; “Türkiye ekonomisinin dinamosu olan KOBİ’lerimizin gücüne inanarak başlattığımız çalışmalarımızı geliştirerek sürdürüyoruz. Bu sorumlulukla hazırladığımız TEB KOBİ Akademi’yi 2005 yılından bu yana artan bir ilgi ile Anadolu’nun çeşitli illerinde gerçekleştiriliyoruz. TEB KOBİ Akademi ile KOBİ’lerimize yurt içi ve uluslararası pazarlarda rekabet güçlerini artırmalarını sağlayacak eğitimleri uygulamalı olarak veriyor, firmalar ile bire bir görüşerek potansiyellerini ortaya çıkarıyoruz. Bugüne kadar 38 ilde 58 kez düzenlediğimiz TEB KOBİ Akademi ile bugün 15 bin işadamımıza ulaştık. TEB KOBİ Akademi’nin başarısı sınırları aştı ve Dünya Bankası’nın bir kuruluşu olan IFC’nin tüm dünyaya örnek gösterdiği finansal olmayan 5 projemizden biri oldu. Şimdi TEB KOBİ Akademisi’ndeki bu tecrübemizi, son yıllarda yakaladığı gelişim ile ülkemizi Avrupa’da birinciliğe, dünyada ise yedinciliğe taşıyan tarım sektörü için kullanıyoruz. TEB KOBİ Akademi Tarım Buluşmaları’nın ilkini tarım sektörümüzün önemli bölgelerinden Ege Bölgesi’nde yapmak istedik ve İzmir’de gerçekleştirdik. İzmir’i sonrasında diğer iller de takip edecek” dedi.

Bir Cevap Yazın