Buca’nın köyleri “bayram yerine” döndü

Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu’nun Buca orman köylerindeki turu çok renkli geçti. Başkan Tatı’nın da katıldığı gezi tam bir “şenlik” havasındaydı; davullar zurnalar çalındı, aşureler dağıtıldı, çocuklar sevindirildi.

Geçtiğimiz günlerde Buca’daki muhtarlarla bir araya gelen İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, bu kez aynı ilçenin orman köylerini gezerek sorunları yerinde dinledi. Köylerde şenlik havası yaratan ziyaretlerde davullar zurnalar çalındı, aşureler dağıtıldı, çocuklar sevindirildi. Buca Belediye Başkanı Ercan Tatı ile Konak Ziraat Odası Yönetim Kurulu Başkanı Rakip Becer’in de eşlik ettiği tur Belenbaşı Köyü ile başlayıp Karacaağaç, Kırıklar ve Doğancılar köyleri ile devam etti. Başkan Kocaoğlu’nun son durağı Kaynaklar Merkez Mahallesi oldu. Köy muhtarları, yapılan hizmetler için İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı’na hem plaket hem de pankartlarla teşekkür etti.
Belenbaşı Muhtarı İsmet İlhan, 20-30 yıldır çektikleri su sıkıntısının Büyükşehir Belediyesi İZSU Genel Müdürlüğü’nün projesi ile çözülmek üzere olduğunu hatırlatarak, “Çalışmalar Doğancılar Köyü’ne kadar geldi, bize de gelmek üzere. Köy içi besleme hatları ile suyumuz daha kaliteli hale gelecek. Büyükşehir Belediyesi’ne camimizin ve okulumuzun boyasından temizliğine yaptığı çalışmalar; çocuk oyun alanımız, mezarlığımızın yolları ve sokak parke taşlarımız için ayrıca teşekkür ediyoruz” diye konuştu.

Bir Cevap Yazın