Eğitimde örnek işbirliği

İzmir Büyükşehir Belediyesi ile Menderes Belediyesi’nin işbirliğinde tamamlanacak Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi’nin protokolü törenle imzalandı. Başkan Kocaoğlu, “Belediye’nin parasını kendi paramdan 50 misli daha dikkatli harcıyorum. Çünkü hesabını 4 milyon İzmirli’ye vereceğim” dedi.

İzmir Büyükşehir Belediyesi ile Menderes Belediyesi’nin örnek işbirliği ile İzmir’de bir ilke daha imza atıldı. İki belediyenin güçbirliği ile yaşama geçirilen Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi için ortak hizmet projesi protokolü, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu ile Menderes Belediye Başkan Ergun Özgün tarafından imzalandı.
İnşaat çalışmaları başlayan 24 derslikli Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi’nin protokol imza töreninde konuşan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, 2009 yerel seçimlerinden önce söz verdikleri okulu kente kazandırmak için çalışmalara başladıklarını söyledi. Başkan Kocaoğlu sözlerini şöyle sürdürdü:
“Tahtalı havzasından dolayı, Menderes’te çiftçilik yapan vatandaşlarımıza, köylerimize kısıt getirmek zorunda kalıyoruz. O nedenle ‘Ne yapalım ki onların gelir düzeyini artıralım?’ diye düşünmeye başladık. Şimdi bölgedeki çalışmalarımızı buna göre yürütüyoruz. Arazi yolları, anlaşmalı üretim, ürünlerin değerlendirilmesi, fidan desteği gibi birçok şeyi yapıyoruz. Bir de Menderes Belediye Başkanımızın bana söylediği bir şey vardı: ‘Burada sanat okulu ve endüstri meslek lisesi yok. Dolayısıyla çocuklarımız sanat okuluna gidemedikleri ve bir sanat, zanaat sahibi olamadıkları için iş bulamıyorlar. Menderes’in yapısına uygun bir meslek lisesi yapalım ve Milli Eğitime teslim edelim’. 2009 seçimlerinden önceki hafta verdiğimiz bu sözü tuttuğumuz için çok mutluyum.”
Kente kazandırılacak okulun bölgedeki çocukların, gençlerin ufkunu açacağına inandıklarını vurgulayan Başkan Aziz Kocaoğlu, maliyetinin KDV dahil yüzde 95’ini İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin karşılayacağını kaydetti

Bir Cevap Yazın