Bu akşam Karşıyaka Opera ve Tiyatro Sahnesinde muhteşem bir dinleti var

Üç sanatçıdan oluşan “Trio Anka” grubu, 01 Aralık 2012 Cumartesi saat 20.00’de Karşıyaka Opera ve Tiyatro Sahnesinde unutulmayacak bir dinleti gerçekleştirecek.

Kurdukları yeni gruplarıyla müzik dünyasına hızlı giriş yapmak isteyen Ankaralı sanatçıların oluşturduğu “Trio Anka”, sanatseverlere “Karşıyaka İçin” içeriğiyle çok özel bir repertuar hazırladı. Dinleti; Jules Massenet’in “Elegy”, Rodolfo Falvo’nun “Guapparia”, Jorge Cardoso’nun “Milanga” şarkılarının seslendirmesi ile başlayacak. Konserin ikinci bölümünde Carlo Domeniconi’nin “Koyun Baba”, Azeri Şarkı (Anonim) “Ay Gız”, Tofik Guliyev’in “Sene de Galmaz”ı ve Karşıyakalı sanatseverlerin kulaklarının pasını silecek sürpriz parçalarla sürecek.

1990 yılında Bilkent Üniversitesi Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesinden “Yüksek Şeref” derecesi ile bölüm birincisi olarak mezun olan, yurtiçi ve yurtdışında birçok başarıya imza atan, Ankara Devlet Opera ve Balesi sanatçılarından tenor Ayhan Uştuk’a çelloda, Vivaldi’nin “İki Çello İçin Konçerto”sunun Türkiye’de ilk kez seslendirişini gerçekleştiren, halen Ankara Devlet Opera ve Balesi orkestra sanatçısı Demet Kıyıcı; gitarda Bilkent Üniversitesi Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi klasik gitar ana sanat dalı öğretim üyesi ve koordinatörü, aynı fakültede dekan yardımcısı, Avrupa, Asya ve Afrika’da 500’e yakın konser veren bir rekortmen, Avrupa’nın en büyük gitar festivallerinde konsertist, hoca ve jüri üyesi olarak yer alan sanatçı Kağan Korad eşlik edecek.

Etkinliğe giriş davetiyelidir. Davetiyeler Karşıyaka Opera ve Tiyatro Sahnesi’nden sağlanabilir.
(Tel: 0 232 330 64 04 )

Bir Cevap Yazın