Silikon Vadisi’ne Tersine Beyin Göçü Başladı

Türkiye’nin en büyük e-ticaret platformlarından biri olan sahibinden.com, bilişim sektörünün kalbinin attığı Silikon Vadisi’nde Türk çalışanlarla bir araya geliyor. 12 senedir Türkiye’de alışveriş alışkanlıklarını değiştiren ve elektronik ticaretin gelişimine liderlik eden sahibinden.com, yurt dışında yaşayan ve bilişim sektöründe çalışan Türkleri ülkelerine davet etmek üzere bir etkinlik düzenliyor.

sahibinden.com CEO’su Burak Ertaş konuya ilişkin yaptığı açıklamada, ‘Türkiye sahip olduğu genç nüfus ve dinamik ekonomik yapısıyla gerek e-ticaret, gerekse internet sektöründe çok önemli bir potansiyele sahip. Başarılı olmak isteyen her şirket için çalışanlar çok önemlidir. Bizim sektörümüzde ise yetenekli ve işini tutkuyla yapan bir ekibin en önemli başarı faktörü olduğuna inanıyoruz. Ekibi oluşturmak için uygun koşulları yaratmanız gerekiyor; gönülden inanılacak bir vizyon, şeffaf bir yönetim kültürü, birbirine güvenen ve destek olan bir yapı ve sunduğunuz çalışma ve yaşama ortamı… Bu doğrultuda tasarladığımız yeni binamız da teknik alt yapısı ve çalışan dostu özellikleriyle şirketimizin bir göstergesi niteliğinde. 260 kişilik profesyonel ekibimizi bu işi severek yapan, dinamizmini koruyan yeni ekip üyeleriyle genişletmeyi istiyoruz. Silikon Vadisi’nde çalışan Türk dostlarımızla bir araya gelerek, orada kazandıkları tecrübeleri artık Türkiye’de değerlendirmeleri için kendi ülkelerinde çalışmaya davet edeceğiz’ dedi.

sahibinden.com CEO’su Burak Ertaş’ın ev sahipliği yapacağı etkinlik 29 Kasım 2012, Perşembe günü Palo Alto’da gerçekleşecek.

Bir Cevap Yazın