Toplu ulaşımda kâr hedefi

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, raylı sistem yolcu taşıma kapasitesini yüzde 50’lere çıkardıkları zaman ulaşımda kâr sağlamaya başlayacaklarını, ayrıca kent içindeki minibüs ve otobüslerin de “Kent Kart” sistemine entegre olmasıyla ciddi bir rahatlama yaşayacaklarını söyledi.

Kent içi toplu ulaşım hizmeti veren İzmir Büyükşehir Belediyesi şirketlerinden İZULAŞ A.Ş., filosunu son model otobüslerle güçlendirdi. Otokar firması, İzmir için özel üretilen 100 adet otobüsü tamamlayarak İZULAŞ’a teslim etti. Otobüslerin hizmete alımı için Karşıyaka Rekreasyon Alanı’nda düzenlenen törene İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, İzmir Milletvekili Mustafa Moroğlu, Balçova Belediye Başkanı Mehmet Ali Çalkaya, Foça Belediye Başkanı Gökhan Demirağ, meclis üyeleri, belediye bürokratları ve vatandaşlar katıldı.
Törende konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, toplu ulaşım çalışmaları hakkında bilgi sunarak hedeflerinin raylı sisteme ağırlık vermek olduğunu söyledi. Başkan Kocaoğlu, raylı sistemde taşınan yolcu sayısını yüzde 50’lere çıkardıkları ve kent içindeki minibüs ile otobüsleri “Kent Kart” sistemine entegre ettikleri takdirde toplu ulaşımda kâr sağlamaya başlayacaklarını ifade etti. Bu çalışmayı hayata geçirmek için mevzuat düzenlemesinin gerektiğini söyledi. Başkan Aziz Kocaoğlu şöyle konuştu:

Kent içinde ve ilçelerde hem minibüsleri hem de ilçelere ait otobüs kooperatiflerini “Kent Kart” sisteminde birleştirmek istediklerini belirten Başkan Kocaoğlu, bu çalışmayı hayata geçirmek için mevzuat düzenlemesinin gerektiğini söyledi.

Bir Cevap Yazın