DERSİMİZ DEMOKRASİ

Karşıyaka Kent Konseyi bünyesinde 2009 yılında kurulan Çocuk Meclisi, yeni dönem yürütme kurulu üyelerini seçti. Çocukların kendi sorunlarına, kendi bakış açılarıyla çözümler ürettiği Karşıyaka Çocuk Meclisi, yeni yönetimleri için sandık başına giderken, olgunluklarıyla da büyüklerine örnek oldu.

Genel kurul toplantısına katılan Karşıyaka Kent Konseyi Başkanı Rıfat Özer, “Bugün içinde bulunduğumuz bu güzel ortamı ülkemizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’e borçluyuz. O olmasaydı sizler belki de başka kıyafetlerle, başka alfabeyle, başka ortamlarda yetişecektiniz. Atatürk, ülkelerin geleceğinin gençler olduğunu gören ender liderlerdendi. Bu ülkeyi sizlere emanet etti. Sizler buralarda kazandığınız deneyimlerle gelecekte daha başarılı olacaksınız” dedi.

Çocuk Meclisi Başkanı Nuray Sönmez’de konuşmasında Çocuk Meclisi’nin kurulmasında günümüze kadar yaptığı çalışmaları anlatarak, “Burada kazanacağınız deneyimler sizlere hayat boyu yol gösterici olacak. Kendi sorunlarınızla ilgili kendiniz çalışma grupları oluşturup çözümler üreteceksiniz” diye konuştu.

Konuşmaların ardından geçilen seçimlerde ise, önce adaylar vaatlerini anlattı. Ardından da sandıklar kuruldu. Yapılan oylama sonucunda Hülya Onguner, Aykan Berk Ayvazoğlu, Sanem Özer, Mert Özbay, Hatice Demirel, Beril Evliyaoğlu, Sertaç Çalışkan ile Oktay Sıcakyüz yürütme kuruluna seçildi. Çocuk Meclisi üyeleri içinde oluşturacağı çalışma grupları ile çeşitli etkinlikler düzenleyecek.

Karşıyaka Çocuk Meclisi’ne İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün de katkıları ile her okulu temsilen öğrenciler bulunuyor. Ayrıca 9-15 yaşları arasında bireysel başvuranlarla da üye olunabiliyor.

Bir Cevap Yazın