Vites büyütmeye devam

Ağustos ayı itibarıyla üretim kapasitesini hızla artıran Dardanel, büyüme çalışmalarına hız verdi. Şirket, 1 Ağustos – 30 Eylül döneminde grup bünyesinde 35 kişinin daha istihdam edildiğini; 2012 sonuna dek 150, 2013 yılı içerisinde ise 500 kişinin istihdamının gerçekleşeceğini açıkladı.

Yeni yapılanma sürecini oluşturan Dardanel, çalışmalarına hız verdi. İnsan kaynaklarını genişletme kararı alan grup, beyaz ve mavi yakalı çalışan sayısını artıracak. Grup bünyesinde Eylül ayı itibarıyla 35 kişinin daha istihdam edildiğini belirten Dardanel Önentaş Gıda Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Aşkın Kurultak yeni İK hedeflerini açıkladı:

“Dardanel markasıyla 28 yıldır Türkiye ekonomisinin gelişmesine ve istihdama katkılarda bulunduk, yeni yapılanma sürecinde de bu katkımızı sürdürmeye devam edeceğiz. 2012 yılı sonuna dek şirket büyüme hedefleriyle paralel Grup bünyesindeki markalar için 150 kişiyi istihdam etmeyi ve çalışan sayımızı 850’ye çıkarmayı öngörüyoruz. 2013 yılı içinde ise çalışan sayımızı daha da artırarak 500 kişilik bir istihdam sağlamayı hedefliyoruz” dedi. Kurultak, “Dardanel Grubu olarak istihdam yatırımına yönelik çalışmalarımızı 2014 yılında da sürdürerek 2 sene içerisinde çalışan sayımızı sistemli bir şekilde 2.500’e yükseltmeyi planlıyoruz” dedi.

Bir Cevap Yazın