Melih Kibarın son bestesi hayat buluyor


Melih Kibarın gün yüzüne çıkmayan son bestesi Bensiz Yapamazsın İrem Dericinin sesi ile buluştu

Yaklaşık yedi yıl önce kaybettiğimiz büyük müzik adamı Melih Kibarın son bestesi BensizYapamazsın, 5 yaşında müzik serüvenine başlayan İrem Dericinin ilk singleı oldu.

Bugüne kadar gün ışığına çıkmamış, saklı kalmış bu hazinenin kendisi için anlamının çok büyük olduğunu belirten İrem Derici, şarkının hikayesini şöyle anlatıyor:Melih Kibar babamın çok yakın bir dostuydu. Babamla birlikte sık sık onun stüdyosuna giderdik. Melih Ağabey, hastalanmadan bir-iki ay önce, yine babamla birlikte onun stüdyosundaydık. Ben daha 16 yaşında, hayran olduğu müzik adamının karşısında heyecandan nefesini tutan bir konservatuar öğrencisiydim. Ansızın, hiç beklemediğim bir şey söylemişti Melih Ağabey… Artıkşarkı yapamıyorum. Her gün yeni melodiler aklıma geliyor; aklımda, dilimde bir sürü melodi var amaÇiğdem (Çiğdem Talu) gittikten sonra onları söze dökebilen olmadı. Sonra bir an durup devam etmişti Yalnız genç bir söz yazarı var (Özlem Küçükyılmaz), onunla galiba iyi bir şeyler yakaladık. Size çala
yım da dinleyin dedi, ardından piyanosunun başına geçerken, bana bugün hatırladığımda bile tüylerimi diken diken eden o teklifi yaptı; Hadi İrem, şarkıyı sen söyle… Bundan 7 sene önce Melih Ağabeyin stüdyosunda piyano başında söylediğim o şarkı Bensiz Yapamazsındı. Şarkı bittiğinde Melih Ağabey gözünde yaşlarla bize döndü; Nasıl? Olmuş değil mi? Sözler, müziğin içine nasıl da işlemiş, fark ettiniz mi?…diye sordu. Fark etmek ne kelime?! Babam da, ben de büyülenmiştik ve ben o şarkıyı, Bensiz Yapamazsını bir daha hiç unutamadım.

Yapımcılığını GNLnin üstlendiği, albüm fotoğraflarını Nihat Odabaşının, klibini Müfit Samıkın çektiği, görüntü yönetmenliğini ise Veli Kuzlunun yaptığı Bensiz Yapamazsının çekimleri 20 saat sürdü. Galatada bir evde çekilen ve ne birlikte yapabilen, ne de ayrı kalabilen iki insanın tutku dolu aşkını anlatan klipte İrem Dericiye Ceyhun Mengiroğlu eşlik etti.

Dericinin singleı haftaya müzik marketlerdeki yerini alacak.

İrem Derici hakkında
Daha önce kendi kurduğu gruplarla, İstanbulda pek çok mekanda sahne alan ve birçok reklam jingleına sesiyle hayat veren İrem Derici, Bilgi Üniversitesi Sosyoloji Bölümü ve MSÜ Devlet Konservatuarı Piyano Bölümü mezunu.

İşte o şarkı ve klibi:

Bir Cevap Yazın