Kemeraltı buluşması

Tarihi Kemeraltı Derneği’nin yeni yönetimini İzmir Valisi Cahit Kıraç ile birlikte ziyaret eden İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, Tarihi Kemeraltı Çarşısı’nı ayağa kaldırmak için gereken her şeyi yapacaklarının altını çizdi; “Zaman alacak biliyorum. Ama iddialıyız. Her türlü kaynağı ayırmaya hazırız” dedi.

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, İzmir Valisi Cahit Kıraç ve İzmir Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Zekeriya Mutu, Tarihi Kemeraltı Esnafı Derneği’ni yeni binasında ziyaret ederek Dernek Başkanı İlyas Gönen ve yönetim kurulu üyelerine başarılar diledi.
Yeni yönetimi kutlayan ve eski yönetim kurulu üyelerine de çalışmalarından ötürü teşekkür eden İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, tarihi Kemeraltı Çarşısı’nın ayağa kalkması için yürüttükleri çalışmaları anlattı. 270 hektarlık alandan oluşan Kemeraltı’nın Bakanlar Kurulu kararıyla tarihi bölge ilan edildiğinin altını çizen İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, bu kararın bölgede çalışma yürüten İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin elini güçlendirdiğine dikkat çekti. Anafartalar Caddesi 5. etap cephe düzenleme çalışmalarının Anıtlar Kurulu izni beklediğini hatırlatan Başkan Kocaoğlu, “Ahmet Ağa Konağı’nda (Harem -Selamlık), Kadifekale ve Agora’da çalışmalarımız sürüyor. Ancak İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin ve Altınpark’ta Konak Belediyesi’nin çalışmasıyla 16 bin civarında binanın ayağa kalkması zaman alacak. Ama bu konuda iddialıyız, her türlü kaynağı ayırmaya hazırız” dedi.

Bir Cevap Yazın