ANMA TÖRENİNE COŞKULU KATILIM

Atatürk’ün aramızdan ayrılışının 74. yılı nedeniyle Karşıyaka’da gerçekleştirilen resmi törene resmi protokolün dışında, vatandaşlardan da yoğun katılım oldu.

Atatürk’ü anma törenine Karşıyaka kaymakamı Mehmet Emin Avcı, Karşıyaka Belediye Başkanı Cevat Durak, Garnizon Komutanı Tuğ Amiral Ömer Bayram Çetin, öğrenciler, gaziler, siyasi partilerin temsilcileri, kamu ve özel kurum ve derneklerin temsilcileri ile vatandaşlar katıldı.

Karşıyaka Hükümet Konağı önündeki Atatürk Anıtı’nda gerçekleştirilen törende kurum ve kuruluşların tamamı çelenk koydu. Karşıyaka Belediye Bandosu eşliğinde gerçekleştirilen saygı duruşunda Bahriye Üçok Bulvarı’ndaki araçlar da katılarak kornalarını çaldı. İstiklal Marşı hep bir ağızdan coşkulu bir şekilde okunduktan sonra tören sona erdi. İstiklal Marşı okunurken katılımcılardan duygulanıp ağlayanların olduğu görüldü.

Ziya Gökalp Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen Atatürk’ü Anma etkinliğinde ise Atatürk oratoryosu Karşıyaka Anadolu Lisesi öğrencileri tarafından sahnelendi. Atatürk’ün sözleri, şiirleri ve hayatından kesitlerin anlatıldığı etkinlik izleyicileri tarafından alkışlanalar desteklendi.

Karşıyaka Kadın Meclisi de Karşıyaka Belediyesi önünde Atatürk için lokma döktürdü.

Bir Cevap Yazın