Blues Festivaline gidemeyenler, Facebook üzerinden canlı izleyecek

Türkiye’nin ilk ve tek blues festivali Efes Pilsen Blues Festival 23’e katılamayanlar, festival heyecanına Facebook’tan canlı olarak yayınlanan konserler aracılığıyla ortak oluyor. Konser günleri saat 19.30’da facebook.com/bluesfestival adresine girip, Blues’un Grammy ve Emmy ödüllü isimlerini canlı olarak izlemek mümkün.

Efes Pilsen tarafından Pozitif Live organizasyonuyla gerçekleştirilen, ülkemizin ilk ve tek blues festivali Efes Pilsen Blues Festival 23, bu yıl 23. kez Türkiye’yi turluyor. 20 ilde, 24 konserin verileceği Efes Pilsen Blues Festival 23 kapsamında festivalin, konserlere bizzat katılamayan müzikseverlere Facebook sayfası üzerinden çok özel bir sürprizi de bulunuyor. Efes Pilsen Blues Festival 23 heyecanını, canlı olarak resmi Facebook sayfası üzerinden yayınlıyor. Konserler, Antalya, Konya, Adana, Ankara, Bursa, İstanbul ve İzmir olmak üzere 7 ilde canlı, diğer 13 ilde banttan izlenebiliyor. Canlı Facebook konser heyecanını yaşamak için konser günleri saat 19.30’da facebook.com/bluesfestival adresinde olmak yeterli.

Blues dünyasının önde gelen isimleri Efes Pilsen Blues Festival 23’te
Grammy ve Emmy başta olmak üzere birçok uluslararası prestijli organizasyonda ödüle layık görülen armonika blues üstadı Billy Branch ve grubu The Sons of Blues, Efes Pilsen Blues Festival 23’ün önemli isimlerinden biri. Billy Branch’ın özel konuğu olarak festivale katılan, genç yaşlarda blues ve R&B seslendirmeye başlayıp kariyerinde Junior Wells, Jimmy Dawkins, Bobby Rush, Buddy Guy, Albert King, Professor Eddie Lusk ve B.B. King gibi önemli isimlerle aynı sahneyi paylaşan, Mississippili blues sanatçısı Zora Young da festival kapsamında sahne alıyor.

Ayrıca Teksas Blues tarzının en önemli temsilcilerinden olan elektronik blues gitaristi Smokin’ Joe Kubek & Bnois King’in de sahne aldığı Efes Pilsen Blues Festival 23’ün en büyük sürprizlerinden ve keyifli dinletilerinden biri ise 2009 Blues Müzik Ödülleri’nde ‘En İyi Yeni Sanatçı’ ödülü, 2010 ve 2011’de ‘En İyi Baterist’ ödülüne layık görülen, Legendary R.L. Burnside’ın torunu ve dünyanın en iyi davulcularından Cedric Burnside’in festivale özel gitar performansı.

Blues’un kalbi 1989 yılından bu yana bu festivalde atıyor
Efes Pilsen Blues Festival, 1989 yılından bu yana Türkiye’yi blues müziği ile tanıştırıyor. Gelenekselleşen ve heyecanla beklenen bir etkinliğe dönüşen Efes Pilsen Blues Festival kapsamında 22 yılda 87 grup ve 267 sanatçı sahne aldı; toplam 355 konser gerçekleştirildi. Bu konserler 424 binin üzerinde müziksever tarafından izlendi.

Efes Pilsen Blues Festival 23 kapsamında Antalya, Denizli, Konya, Kayseri, Mersin, Adana, Hatay, KKTC, Gaziantep, Diyarbakır, Erzurum, Trabzon, Ankara, Eskişehir, Bursa, Balıkesir, İstanbul, Edirne, Çanakkale ve İzmir olmak üzere 20 ilde toplam 24 konser düzenlenecek.

Efes Pilsen Blues Festival 23’ün Canlı Facebook Konser Programı
• 2 Kasım 2012, Cuma Antalya
• 4 Kasım 2012, Pazar Konya
• 9 Kasım 2012, Cuma Adana
• 22 Kasım 2012, Perşembe Ankara
• 27 Kasım 2012, Salı Bursa
• 30 Kasım 2012, Cuma İstanbul
• 7 Aralık 2012, Cuma İzmir

Bir Cevap Yazın