EBRU ELVER İZ BIRAKACAK…

İkinci albümü İzi müzikseverlerle buluşturmaya hazırlanan Ebru Elver, güçlü yorumu ve yeni şarkılarıyla müzik dünyasında özlenen bir Pop tarzı yakaladığını düşünüyor.

Nükhet Duru, Özcan Deniz ve Haluk Levent gibi isimlere vokal yaparak adını duyuran ve 2006 yılında çıkardığı ilk albümü Paranoyak ile müzik severlerin beğenisini toplayan Ebru Elver, İz adını taşıyan ikinci albümünü önümüzdeki günlerde Yaşar Kekeva Müzikten çıkarıyor. AlbümdeTürk pop müziğinin geliştirilmiş soundunu hayata geçirmek için usta müzisyenlerle çalıştığını belirten Ebru Elver Onno Tunç vefat ettikten sonra müzik çok kalitesizleşmeye başladı… Ne şarkı olarak, ne beste ne de aranje olarak hiç bir yapıtı beğenmiyorum ve kendime yakın bulmuyorum. O yüzden hiçbir ticari kaygı duymadan, bir nebze olsun kaliteli bir şeyler yapmaya çalıştım İz de. Çünkü bu tarz müziğe ve bu tarz albümlere hasret çok insan var. Yaptığım işle İz bırakmak istiyorum. diyor.

MÜZİK AŞKI GALİP GELDİ
Müzisyen bir ailenin kızı olarak İstanbul da dağan Ebru Elverküçük yaşlarda müziğe başladı. 20 yaşına geldiğinde babasına şarkıcı olmak istediğini belirten ancak onay alamayan Ebru Elver, gizli gizli bayi toplantılarında sahne aldı. İstanbulda da seçkin mekanlarda sahne alarak zaman içinde ünlü isimlerin vokalistliğini yapmaya başlayan Elver, bir çok müzisyenin de beğenisini topladı. İlk albümünün başarısının ardından ailesinin de tam desteğini alarak yoluna devam eden Ebru Elver şimdilerde babasının gururu… Kendisini her konuda çok şanslı olduğunu belirten Ebru Elver, “Şanslıyım. Türkiye’nin en iyi müzisyenleriyle çalıştım ve istediğim müziği yaptım. Tutar mı, tutmaz mı kaygısı yaşamadım.Ailem de seçtiğim meslekte başarılı olduğumu görünce bana destek oldu. Bu albümde herkesin özlediği tatta şarkılar yaptığımızı düşünüyorum. Umarım herkes benim kadar İzden keyif alır diyor.
Yaşar Kekeva Müzik etiketiyle müzikseverlerle buluşacak İz albümünde söz ve müziği Ebru Elvere ait şarkıların yanısıra albümün tüm düzenlemelerinde imzası olan Serhat Şenseslinin de iki şarkısı bulunuyor.

Bir Cevap Yazın