Artık Herkesin Kişisel Televizyon Kanalı Olacak

Sosyal medya, bireysel internet kullanıcılarının kendi hedef kitlesini oluşturup yıldıza dönüştüğü bir ortam oluşturdu. Sosyal medyada popülerliğini ilan eden kullanıcı, sanal kimliğini güçlendirip sosyal hayatında bir adım önde olmayı başarabiliyor. Sosyal medya bu kadar hayatımızın merkezindeyken kullanıcıların tüm ihtiyaçlarına yanıt verecek yepyeni bir video sosyal ağı yayın hayatına girdi.

Prestijli ve jenerik ismiye dikkat çeken web.tv, Türkiye’den dünyaya açılan yepyeni bir sosyal platform olma iddiasıyla yolculuğuna başladı. Kullanıcılar web.tv ile kanaladi.web.tv gibi bir ya da birkaç kanal açarak 1 dakika içerisinde kendi web.tv’sine sahip olabiliyor.

Sosyal mecralarda en önemli unsur birinin ne yaptığının takip edilmesi ve izlenmesidir. Bu yüzden web.tv’de de ziyaretçiler, oluşturulan kanalı takip edebiliyor; izledikleri videoyu beğenip yorum yapabiliyorlar, üstelik video yorum olarak. Bu şekilde profil sahibi izlediği ya da beğendiği her içerikte iz bırakıyor. Bu özellikle takip edilen kanalın izlenebilirliğinin yanı sıra etkileşimi oldukça hızlı bir şekilde artırılıyor.

Cepten ve web’den canlı yayın yapabilme özelliği
web.tv ile masrafsız ve zahmetsiz, anında tüm dünyaya canlı yayın yapılabiliyor. İhtiyacınız olan tek şey bir cep telefonu ya da bilgisayar kamerası. Bulunulan lokasyondan istenildiği zaman cepten ya da web’den canlı yayın yapmak mümkün. Hatta playlist mantığıyla yayın akışı oluşturup, sizi takip edenlere ve arkadaşlarınıza ne zaman ne yayınlayacağınızı belirlemek de mümkün.

Kullanıcı tarafından yapılan canlı yayın, hem bilgisayar başından hem cep telefonundan izlenebiliyor. Mobil uygulama aracılığıyla hem canlı yayın yapılabiliyor hem de uygulama üzerinden tüm yayınlar izlenebiliyor. Ayrıca tüm yayınlar, canlı olsun ya da olmasın, sadece istenilen grup veya kişiye özel yapılabiliyor.

web.tv kullanıcısı oluşturduğu kanalların altında kendi programlarını yayınlayabiliyor. Bir kişi birden fazla kanal açabildiği gibi, birden fazla kanalın altında istediği kadar program da yaratabiliyor.

1 dakikada kendi kanalını aç
web.tv, bireysel ve kurumsal olarak bir web.tv oluşturmayı, bir kanal açmayı sadece 1 dakikaya indiriyor. 1 dakika içerisinde açtığınız kanalınızda ister sevdiklerinize ait videoları, ister ilgi duyduğunuz alan ve konuyla ilgili paylaşımları yaparken, kurumsal olarak da birçok çalışma yapmak mümkün. Örneğin bir firma, firmadi.web.tv kanalı altında hem kendi tanıtımlarını yaparken hem de çalışanlarına yönelik şirket içi eğitim kanalı da oluşturabilir ve tüm videolarını istediği grup ve kişilere yetkilendirebilir. Gizlilik ayarları profil sahibinin kendi elindedir. İstediği her şeyi izlettirebilir, yorum yaptırabilir ya da yönettirir. Ayrıca kullanıcı isteğine göre tüm dünyaya ya da sadece belirlediği ülkelere –kişilere- yayın yapabilme hakkına da sahiptir.

Artık kullanıcılar, sadece profil sayfalarıyla değil, kendi kanallarıyla da ön planda olabilecekleri bir platform olan web.tv sayesinde, Facebook ve Twitter gibi diğer sosyal mecralarla entegre olarak, oradaki arkadaş ve takipçilerine de ulaşabiliyor ve onları da davet edip web.tv’deki kanallarını izlettirebiliyor.

Herkes kendi medyasını kuracak
web.tv’nin Türkiye’den çıkan yeni ve sadece videodan oluşan bir sosyal platform olduğunu söyleyen web.tv kurucusu ve genel müdürü Murat Yanıklar; ‘İsminin jenerikliği ve kanal açma kolaylığından dolayı kısa sürede hızlı büyüme sağlayacağımız çok aşikar. Çünkü akla gelebilen milyonlarca jenerik kelimeden oluşan kanal açma kurgusu sadece web.tv’de var. Örneğin alisveris. web.tv, shopping.web.tv, football.web.tv, futbol.web.tv gibi bir kelimenin istenilen dillerdeki versiyonlarıyla o dilde de kanal açmak mümkün.

Kısaca var olan ve yeni eklenecek bir çok yetenekleriyle web.tv gelecekte hayatımızda önemli yer edinecek bir sosyal platform olacak. Video çekimleri, canlı yayınlar, kendi programını çekebilme özelliğiyle her birey ya da kurum gerçek anlamda bir kanal veya kanallar sahibi olacak ve kendi medyasını kurmaya başlayacak’ dedi.

Henüz beta yayında olan web.tv, şu an sadece davetiyeyle üye kabul ediyor.

Bir Cevap Yazın