Bayramda İzmirliler nereyi en çok tercih etti?

Kurban Bayramı’nda birçok kişi tatil için yurt dışındaki destinasyonları tercih etti. Bayram tatilini yıllık izinlerini de kullanarak uzatan tatilciler, özellikle yurt dışı turlarına yoğun ilgi gösterdiler. Tatilsepeti.com, satış verilerinden yola çıkarak bayramda yurt dışında nerelere gidildiğine dair ilgi çekici sonuçlara ulaştı.

Bu bayram yurt dışı tur satışlarında patlama yaşandı. Bayram tatilini yıllık izinlerini de kullanarak uzatan tatilciler, özellikle Paris, Amsterdam, New York, Roma ve Londra gibi destinasyonlara yoğun ilgi gösterdiler. Romantik bir tatil arayışında olanların ilk tercihlerinden biri olan Paris, bu dönemin favori tatil destinasyonlarından oldu.

İzmirlilerin çoğunluğu bayramda Roma, Lyon ve Münih’i tercih etti
Tatilsepeti.com’un verilerine göre, İzmir’de oturan ve bayramda yurt dışına tatile giden kişilerin çoğunluğu Roma, Lyon ve Münih’i tercih etti. Tatilsepeti.com’un araştırmasına göre, bu tatiller ağırlıklı olarak 3 gece 4 günlük konaklamalar şeklinde gerçekleşti.

İstanbul bayramda Paris, Londra ve Amsterdam’a taşındı
Tatilsepeti.com aracılığıyla bayramda yurt dışına tatile giden kişilerden İstanbul’da oturanların çoğunluğu Paris, Londra ve Amsterdam’ı tercih etti. Tatilsepeti.com’un araştırmasına göre, Paris’i en çok yeni evli çiftlerin, Amsterdam’ı ise çoğunlukla 24 – 35 yaş grubunda olan gençlerin tercih ettiği ifade edildi. Londra’yı ise 28 – 45 yaş aralığındaki, çalışan, beyaz yakalı kesimin tercih ettiği belirtildi.

Ankara’dakilerin çoğunluğu bayramda Viyana, Brüksel ve Toronto’daydı
Tatilsepeti.com ile bayramda yurt dışına giden kişilere bakıldığında Ankara’da oturanların çoğunluğunun tercih ettiği ilk üç destinasyonun ise Viyana, Brüksel ve Toronto olduğu görüldü. Tatilsepeti.com’un araştırmasında, bu destinasyonların tercih edilmesinde çoğunlukla kültürel ve sanatsal aktivitelerin rol oynadığı belirtildi.

 

Bir Cevap Yazın