KARŞIYAKALI GENÇLER KILIÇDAROĞLU İLE ZİRVEDE BULUŞTU

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Karşıyakalı gençlerle zirvede buluştu.

Karşıyaka Belediyesi’nin Yamanlar Gençlik Eğitim ve Kamp Merkezi’ni açmak üzere helikopterle Yamanlar Dağı’na gelen Kılıçdaroğlu’nu 2 bin genç karşıladı. Muhteşem buluşmada, kendisini “Kaf Sin Kaf” çekerek karşılayan gençlere Kılıçdaroğlu, “Umudum sizsiniz, Ülkenin geleceği sizsiniz. Size inanıyorum, size güveniyorum. Çünkü siz Mustafa Kemal’in askerlerisiniz” diye seslendi.

Bin metre rakımda gerçekleşen buluşmada Yamanlar Gençlik Eğitim ve Kamp Merkezi’nin anfi tiyatrosunda kendisini bekleyen Karşıyaka Gençlik Merkezi KARGEM’in 2 bin öğrencisine kısa bir konuşma yapan Kılıçdaroğlu, “Mustafa Kemal, ‘Cumhuriyet sizden vicdanı hür, fikri hür nesiller ister’ diyor. Özgürlük ve bağımsızlık benim karakterimdir diyen Mustafa Kemal’in yolunda özgürlük, bağımsızlık ve demokrasi için mücadele edeceğiz. Ülke sorunlarına sahip çıkın. Ülkenizin sorunları ile ilgilenin. Tarihinizi öğrenin ve derslerinize çalışın. Çünkü siz Türkiye’nin geleceğisiniz. Hepinize şükran borçluyum. Çalışın. Mustafa Kemal’in Türkiyesi’ne hep beraber sahip çıkacağız” dedi.

“Bize bu olanağı sağlayan Belediye Başkanımıza yürekten teşekkür ediyorum” diyen CHP lideri, gençlerin “Karşıyaka seninle gurur duyuyor” sloganları karşısında da duygulandı. Gençler, Kılıçdaroğlu ile fotoğraf çektirmek için adeta sıraya girdi.

Kılıçdaroğlu, daha sonra Genel Başkan Yardımcıları Gökhan Günaydın, Bülent Tezcan, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, İl Başkanı Ali Engin ve Karşıyaka Belediye Başkanı Cevat Durak ile birlikte Gençlik Merkezi’ni açılışını yaptı.

Cumhuriyet Anıtı’nı Açtı, Dürbünle İzmir’i İzledi

CHP lideri ikinci olarak ise, Gençlik Merkezi’nde yaptırılan 21 metre yüksekliğindeki Cumhuriyet Anıtı’nın açılışını yaptı.

Karşıyaka Belediye Başkanı Cevat Durak, burada yaptığı konuşmada, “Sayın Genel Başkanımızın bu güzel tesisin açılışına katılması bizleri mutlu etti. Tüm Karşıyakalılar, sizi, demokrasiyi ve Cumhuriyeti çok seviyor. Size olan inançlarıyla, sizi geleceğin Başbakanı olarak sizi burada istiyorlar. Burada yetişen gençlerimiz, sizin iktidarınızda yetişen nesiller olarak hizmet verecekler. Bu ülkenin harcı olan gençlerin buradaki coşkusunu hep birlikte yaşıyoruz” dedi.

Kılıçdaroğlu ise, anıt açılışında yaptığı konuşmada da, gençlerden “Atatürk’ün Gençliğe Hitabesi”ni ayda bir kez okumasını isteyerek, “Gençler, orada Türkiye’nin gerçeklerini bulacaktır. O konuşmada Mustafa Kemal Atatürk’ün verdiği öğütleri, onların görevlerini, tüm gençlerimizin çok yakından bilmesini isterim. Onu bazen oturup okuyoruz ama her cümlesi üzerinde düşünmemiz gerekiyor. Hangi koşullarda Türkiye bağımsızlık savaşını kazandı, hangi mücadeleler verildi. İlk kurşunu atan Hasan Tahsin’den son bağımsızlığımız ilan ettiğimiz 29 Ekim Cumhuriyet Bayramına kadar hepimiz bu ülke için çaba harcadık, mücadele verdik. Şimdi bizim Cumhuriyet Bayramı’nı bile kutlamamızı fazla gören bir zihniyet var. Buna karşı hep beraber mücadele edeceğiz. Gençler geleceğimizdir, gençler umudumuzdur. Onlara güzel bir Türkiye bırakmak bizim temel görevimizdir” diye konuştu.

Konuşmanın ardından Cumhuriyet Anıtı’nın açılışını da yapan Kılıçdaroğlu, dürbünle İzmir’i de izledi.

Bir Cevap Yazın