Bu akşam, Opera ve Tiyatro Sahnesi’nde İspanyol Rüzgârı Esecek

Konserlerinde farklı ülkelerin ezgileriyle sanatseverleri buluşturan Karşıyaka Opera ve Tiyatro Sahnesi, bu kez “İspanya Düşleri” içeriğiyle Akdeniz’in yakıcı, tutkulu, dokunaklı, coşkulu ve özgürlükçü şarkılarını yorumlayan kemancı Hasan Niyazi Tura ile piyanist Müge Hendekli’yi konuk ediyor. İkili, 31 Ekim 2012 Çarşamba günü saat 20.30’da Karşıyaka Opera ve Tiyatro Sahnesi’nde sanatseverlerle buluşacak.

Karşıyaka için titizlikle hazırlanan konser programı iki bölümden oluşuyor. Pablo de Sarasate’nin ‘’Endülüs Romansı’’ ile başlayacak olan dinleti, ikinci bölümde Manuel de Falla’nın “İspanyol Dansı”, Isaac Albeniz’in “Tango”su ile sürecek ve sürpriz parçalarla son bulacak.

Eğitimine yedi yaşında başlayan keman solistliğinin yanı sıra besteciliği ve orkestra şefliği ile anılan Tura, Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrasında keman sanatçısı, Doğuş Çocuk Senfoni Orkestrasında şef yardımcısı olarak görev yapmaktadır.

Kültür ve Turizm Bakanlığının açtığı beste yarışmasında ‘’1.Senfoni’’siyle birincilik ödülü alan, yurtdışında şef ve solist olarak ülkemizi başarı ile temsil eden Tura’ya, İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı’nda doçent olarak çalışmalarını sürdüren Müge Hendekli eşlik edecek.

Müzik sanatını, öğretici ve uygulayıcı kimlikleriyle birçok başarıya imza atmış olan sanatçılarımızın dinletilerinin büyük bir ilgi çekmesi bekleniyor.

Etkinliğe giriş davetiyelidir. Davetiyeler, Karşıyaka Opera ve Tiyatro Sahnesi’nden sağlanabilir. (Tel: 330 64 04).

Bir Cevap Yazın