BOSTANLISPOR RAGBİ VE AMERİKAN FUTBOLU LİGLERİNE KATILIYOR

Bostanlıspor Gençlik Spor Kulübü Başkanı Avni Erboy, İzmir’in ilk ragbi takımını kurarak, Türkiye Ragbi Ligi’na katılacaklarını ve geçen sezon ilk kez mücadele ettikleri Korumalı Futbol (Amerikan Futbolu) 2.Ligi’nde de bu yıl yine İzmir Üniversitesi Bostanlıspor adıyla şampiyonluk mücadelesi vereceklerini söyledi.

Ragbi ve Korumalı Futbol Liglerine katılım dilekçesini veren ilk kulüplerden biri olduklarını ifade eden Avni Erboy, “İzmir’i gençlerin TV’lerden hayranlıkla izlediği iki Ligde başarıyla temsil etmek istiyoruz. Bu amaçla da İzmirli gençleri takımlarımıza spor yapmaya davet ediyoruz. İzmir Üniversitesi’ndeki tanıtım standımız büyük ilgi gördü ve gelen talep üzerine de eğitim okulu açtık. Lise ve üniversiteli öğrencilerimizi bu iki sporu yapmaya çağırıyoruz” dedi.

Erboy, Bostanlıspor Gençlik Spor Kulübü’nün bu iki branşın dışında, futbol, basketbol, voleybol, hentbol, beyzbol, softbol, sualtı ragbisi, tenis, badminton liglerine de İzmir Üniversitesi Bostanlıspor adıyla katılacaklarını sözlerine ekledi.

Bir Cevap Yazın