“Zeliş Pasta” artık kabına sığmıyor

İzmirli olupta Zeliş Pasta’nın pastalarından tatmayan, etrafına anlatmayan kalmamıştır. Facebook üzerinde açtığı sayfa ile artık her yere ulaşan “Zeliş Pasta” sınırlarını aşıyor.
Zeliş Pasta Modern ev yapımı ürünler, sosyal medya üzerinden takipçisine hiç haberi olmadan pastasını gönderebiliyor ya da bir maille nasıl bir pasta istediğini soruyor. Küçük bir mutfakta başlayan samimi ev tipi lezzetler sadece damaklara değil göze de hitap etmeye devam ediyor. Zeliş hanım Zeliş Pasta’nın kuruluş hikayesini şöyle anlatıyor. ” Mutfak çok küçük yaşlardan itibaren benim için merak konusuydu. Farklı bir meslekten olsam da bu tutkum ve merakım sayesinde 2009 yılında evimin mutfağında yepyeni ürünler sunmak ve Türk pastacılık sektörüne imzamı atmak amacı ile Zeliş Pasta’yı kurdum. Çevremdeki arkadaşlarım ve dostlarımdan aldığım geri bildirimler de beni cesaretlendirdi. Pasta, kurabiye ve diğer ürünlerimdeki lezzetin üstünlüğü ve farklılığı kısa zamanda büyük ilgi gördü. Çeşitli kurslara katılarak kendimi daha da geliştirdim. Pastalarımın en büyük özelliği de kek arası krem şanti olmayışı; pastanın malzemesi ve kremasının özel olmasını da bir ayrıcalık olarak görüyorum.”

Katkısız ve mısır şurubundan uzak pastalar
Ürünlerinin herkese hitap edebilmesi için fiyatları makul tutan Zeliş hanım, güne sabahın erken saatlerinde mutfağında başlıyor. Mutfaktan taşan lezzetli kokular tüm evi ve apartmanı sarıyor. Lezzetin sırını “mutfağımda katkısız, kimyasal koruyucu ve mısır şurubundan uzak kalarak doğal ürünlerle üretim yapmaktayım. Yağ içermemeleri ve %100 pancar şekerinden oluşmaları pastalarımın çok hafif ve lezzetli olmasını sağlıyor” diyerek özetliyor. Dağıtım aracıyla ürünler istenilen adrese istenilen saatte ücretsiz olarak teslim ediliyor.
Zeliş hanımın hedefi; ev ortamında yapılan pastaların tadını bozmadan geliştirmek, kazanmış olduğu KOSGEB desteği ile butik pastane ortamına Zeliş Pasta’yı taşımak.
Bu pastalara www.facebook.com/zelis.pasta adresi üzerinden ulaşabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın