ALATURKA MÜZİĞİNİN KAYIP YILDIZI GÜNERİ TECER MUHTEŞEM BİR ALBÜMLE DÖNÜYOR

Müzik dünyamızın köklü müzik şirketlerinden ODEON Müzik, 88 yıllık zengin arşivinden, gizli kalmış eserleri birer birer gün ışığına çıkarıp, yeni nesillerle buluşturmaya devam ediyor. Kuruluşunun 88. Yılında Türk Sanat Müziğinin önemli isimlerinden Güneri Tecer’in “Tövbeler Tövbesi” albümünü Kral TV ve Kral FM medya sponsorluğunda tüm Türk Sanat Müziği severlerin beğenisine sunuyor.

Müzik serüvenine 1957 yılında TRT Radyosunda başlayan Güneri Tecer, televizyonun olmadığı o dönemde sadece sesiyle şöhret olan, unutulmazlığı yakalayan önemli bir sanatçıdır. Güneri Tecer radyoda olduğu kadar gazino sahnesinde de çok başarılıdır. Radyo sanatkârlığı ve alaturka müzik bilgisi kadar beyefendiliği ve yakışıklılığıyla da sayısız hayran kazanmıştır.
Bugün pek çok örneğini gördüğümüz, Alaturka müziğini pop düzenlemelerle ilk seslendirenlerdendir. Böylece Türk Müziğinin sonraki nesillere ulaştırılmasında büyük katkıda bulunmuştur.
Bu albümle birlikte Güneri Tecer artık kayıp bir yıldız olmaktan çıkıp, alaturka ve popüler müzik tarihimizdeki yerini alacak. Onu bilenler, yıllar sonra yeniden dinlemenin keyfini yaşarken, hiç bilmeyenler de bu albüm sayesinde tanıyacak ve bizlere de böylesi bir yıldızın ışığını tekrar görebiliyor, sesini tekrar duyabiliyor olmanın hazzını yaşamak kalacak.
Güneri Tecer – Track List;

– Tövbeler Tövbesi
– Sevemez Kimse Seni
– Dünya Dönüyor
– Dan Dan
– Boşvermişim Dünyaya
– Gizli Aşk
– Sisli Hatıralar
– Leyla Leyla Berduşum
– Kabahat Benimse Affet Sevgilim
– Sevmiyorum Seni Artık
– O Ağacın Altını Anmaz Olur muyum Hiç
– Hangi Rüzgâr Attı Seni
– Ne Arzu Ediyor
– Boşver Kedere Gama

Bir Cevap Yazın