Sevginin açamadığı hiçbir kapı yok

Beni yakından tanıyanlar bilir, ne kadar çok hayvan sever olduğumu. Gerçi yakından tanımayanlar da resmimden anlayabilir. Dolayısıyla elimden geldiğince de, hayvanlarımız için savaş ve emek veren derneklerin ve hayvan severlerimizin de her zaman yanında olmuşumdur. Hatta üç pete yuva bulmuşluğum da olmuştu.
Sevgili Haytap İzmir Temsilciliği’nin de bu uğurda tüm yaptığı çalışmalarını Facebook’dan da takip ediyordum. Kötü durumdaki barınaklar için verdikleri savaşlar ve yardımlar, ya da terk edilmiş bir dolu sahip ve sevgi arayan petler hakkındakileri okurken , çoğu zaman ağlıyor buluyordum kendimi. Hepsini sahiplenmek geliyordu o an içimden, ama olanaklar işte buna izin vermiyordu maalesef. Zaten bir labradorumuz ,yani Roka’mız da vardı. Evde ve ofiste hep beraberdik.
Yine bir gece Facebook’da Haytap İzmir Temsilcisi sevgili Esin Önder’in sayfasında sevgili Nevcivan Güldaş’ın paylaştığı bir Beagle cinsi köpeğe bakarken, hikayesinde yine kendimi ağlarken bulmuştum. Bergama Barınağı’nda bulunmuştu. Bakışları ürkek ve hüzünlüydü. Gece hemen sevgili Esin Önder’i aradım. Çok heyecanlandım, çünkü sahiplenme kararı vermiştim. Sevgili Esin Önder’in ve sevgili Nevcivan Güldaş’ın bu kararımla beraber mutluluklarını hiç sormayın. Öyle çok sevindiler ki, bir canı daha kurtarmışlardı işte…Bu uğurda emek veren tüm hayvan severler aslında aramızda yaşayan gerçek iyilik melekleri…
Ailemize yeni katılan Edi (ismini kendi koydu) ile tam 2 ay geçirdik.İlk geldiği günlerde kim bilir neler yaşamış olacak ki, çok mutsuzdu. Oyuncaklar aldık, çok seveceğini düşündüğümüz mamalar, ödüller verdik. Ama mutluluğunu ifade eden o kuyruğu hiç sallanmıyordu. Belli ki terk edilmesi ve kötü şartlardaki barınağa atılmış olması onda travmalar yaratmıştı. Biz ona sevgi verdikçe, o tam tersi, çişini her yere yapıyor, gece ofiste kalınca sabaha kadar havlıyor, hatta 3-4 koltuğumuzu bile parçalamıştı. Ama hiçbir köpek kötü değildir, bunu biliyordum. Bu tamamıyle, ona sevgiyi inandırmak, ve yetiştirmekle ilgili. Bunun için sabır göstermeye kararlıydık. Gerekli olan zamandı çünkü. Bu sabırlı zaman içinde ofistekilere ve özellikle sevgili Ozan İlginoğlu’na ve sevgili Gülnaz İrtem ‘e çok teşekkürler. Sabırla, inançla sadece sevgileri ile başardık. Hepimizin başarısı ile oldu hepsi.
Gelelim Edi’ye , Edi şimdi çok ama çok mutlu bir köpek. Üstelik uyumlu da oldu. Onu çok seviyoruz. O şimdi bizim sevimli afacanımız. Sevginin açamadığı hiçbir kapı yok… Sevgiyle kalın…

Bir Cevap Yazın