Denizci Çocuk Şenlikleri Karşıyaka’da Başladı

Deniz Ticaret Odası İzmir Şubesi ve Karşıyaka Belediyesi tarafından İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü koordinesinde düzenlenen, “Denizci Çocuk Şenlikleri”nde, deniz sevgisi ve deniz temizliği öğrencilere, tiyatro ve çeşitli gösteriler eşliğinde öğretildi.

Karşıyaka Bülent Ecevit Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen etkinliğe 350 ilkokul öğrencisi katıldı. Şenlik; müzikli/danslı deniz ve çevre koruma temalı çocuk oyununun sahnelenmesi, deniz canlılarını tanımaya yönelik “Korsan Sandığı” Oyunu, korsan kostümlü animatörler eşliğinde oyunlar, gemici bağları yapma eğitimi, gemi maketi atölye çalışması, şişme havuzda “Balık Tutma Oyunu” gibi bölümlerden oluşuyor.

DTO İzmir Şube Başkanı Géza Dologh, DTO İzmir Şubesi olarak en büyük hedeflerinden birisinin “Denizci Millet, Denizci Ülke” kavramının toplum tarafından benimsenmesini sağlamak olduğunu, hedef olarak belirledikleri bu sloganı, öncelikle çocuklardan başlayarak, toplumun tüm kesimlerine yaymaya çalıştıklarını söyledi.

İçerisinde ‘deniz’ kelimesi bulunan bütün etkinliklerin, kendilerini heyecanlandırdığını ve mutlu ettiğini belirten Dologh, “Çünkü denizcilik sektörü adına yapılan bu tür çalışmalarla ulaşabileceğiniz kitle sayısı artıyor, denizi ve sağladığı yararları daha çok insana anlatabiliyorsunuz. DTO İzmir Şubesi olarak, çocuklarımızı denizle tanıştırdığı için bu şenliğin hazırlanmasında emeği geçen herkese teşekkür etmek istiyorum” diye konuştu.

Etkinliğe katılan öğrencilere ayrıca, DTO İzmir Şubesi yayını “Ben denizciyim” adlı çocuk kitabı dağıtıldı.

Bir Cevap Yazın