İyiGirişim Zirvesi Endeavor ve İZKA işbirliğinde İzmir’de Gerçekleşti

Birçok ülkede etkin girişimciliği destekleyerek, sürdürülebilir ekonomik kalkınmanın itici gücü olmayı ve global bir değişimin öncülüğünü yapmayı hedefleyen Endeavor Derneği ile girişimciliği destekleyerek bölgesel gelişmeyi hızlandırmayı amaçlayan İzmir Kalkınma Ajansı’nın (İZKA) işbirliğinde, TEPAV’ın desteği ve Akbank’ın katkılarıyla İzmir’de ilk kez İyiGirişim Zirvesi düzenlendi. İzmir’deki girişimcilik ekosistemin önemli aktörlerini bir araya getiren Zirve 11 Ekim 2012’de İzmir’de gerçekleşti.
Endeavor Derneği ve İzmir Kalkınma Ajansı işbirliğiyle İzmir Swissotel’de, dört farklı panelle gerçekleşen İyiGirişim Zirvesi’nde İzmir girişimcilik stratejisi, girişimcilik, şirket içi girişimcilik ve yatırımcılık konuları ele alındı. Girişimcilik ekosisteminin geliştirilmesine katkı sağlayan ve paydaşların arasında işbirliği olanaklarının gelişmesine zemin hazırlayan İyiGirişim Zirvesi, ESİAD Yönetim Kurulu Başkanı, Endeavor Danışma Kurulu Üyesi Bülent Akgerman, İZKA Genel Sekreter Vekili Sibel Ersin, Endeavor Genel Sekreteri Didem Altop ve çok sayıda yatırımcı ve girişimcinin katılımıyla gerçekleşti.
Zirvenin açılış konuşmasını yapan İZKA Genel Sekreter Vekili Sibel Ersin konuşmasında “İzmir’de İZKA olarak önceliğimiz ‘etkin girişimciliğin desteklenmesi’dir. İzmir’de girişimci profiline sahip kişileri ortaya çıkartmak, fikirlerini bir iş planına dönüştürme aşamasında sermaye ve mentorluk desteği sağlamak için gerekli platformları oluşturmak için yola çıkmış durumdayız. Rol modellerin oluşturulması ve yaygınlaştırılması, özel sektörün, üniversitelerin ve melek yatırımcıların girişimciliği desteklemesi için mekanizmaların oluşturulması ajans olarak da önceliklerimiz arasında olacaktır” dedi.

Bir Cevap Yazın