YARIŞMA BAHANE SONUÇ ŞAHANE

Karşıyaka Belediyesi’nin sahipsiz hayvanları yeni yuvalarına kavuşturma girişimleri meyvelerini vermeye başladı. Tay Park’taki “Sahiplendirme” alanı ve web sitesi üzerinden başlatılan “Sahibimi Arıyorum” girişimiyle kedi ve köpeklere yeni yuvalar bulan Karşıyaka Belediyesi’nin “Can Dostum Şenliği”nde yarışmalara katılan 32 sahipsiz kedi ve köpek hayvan severler tarafından sahiplenildi.

Bu yıl 3.sü gerçekleştirilen “Can Dostum Şenliği”nde düzenlenen birbirinden ilginç yarışmalarda Karşıyaka Belediyesi’nin barınaklarında kalan sokak hayvanları da yarıştı. Veteriner İşleri Müdürlüğü bünyesindeki barınaklarda aşıları ve bakımları yapılan kedi ve köpeklerden 32 tanesi, “Can Dostum Şenliği”nde çıktıkları podyumdan yeni yuva sahibi olarak indi.

Kendine en çok güvenen, en ağırkanlı, en heyecanlı, en sempatik, en sosyetik, en utangaç, en güzel burunlu, en güzel gözlü, en yakışıklı, en cazibeli kategorilerinde yapılan yarışmalar sonunda yuva sahibi olan kedi ve köpekler yeni sahipleriyle birlikte şenlik alanından ayrıldı. Özellikle en heyecanlı kedi yarışmasına Lucky adlı kedileriyle katılan Asya ve Arda Sinecan kardeşler, kedilerinin yarışmada birinci olması üzerine mutluluklarını verilen belge ile poz vererek kutladılar. 8 aylık Chinchilla cinsi dişi bir yavru kedi olan Lucky sadece jüri üyelerinin değil, diğer yarışmacılarında ilgisini çekti.

Karşıyaka Belediye olarak sokaklarda zor şartlar altında yaşam savaşı veren hayvanlara karşı duyarlılıklarını hiçbir zaman kaybetmediklerini belirten Belediye Başkanı Cevat Durak, “Belediye olarak onlara barınaklarımız, hayvan polikliniklerimiz ve ambulansımızla her türlü imkanı sunuyoruz. Ancak, belli bir kapasitemiz var. Sokağa terk edilen hayvan sayısı arttıkça sıkıntılar yaşanıyor. Barınaklardaki hayvanlarımıza yeni yuvalar bularak, bu sorunu çözmeye çalışıyoruz. Hayvan severlere ulaşmak için de değişik yollar izliyoruz. Birkaç aylık çalışmamız sonucunda yüzlerce hayvanımızı yuva sahibi yaptık” dedi.

Bir Cevap Yazın