Başkan Kocaoğlu kitabında “Çete”yi anlattı

İzmir Büyükşehir Belediyesi ve bağlı şirketlerine yönelik operasyonlar sonucu “çete kurmak ve yönetmekten” yargılanan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, yaşadıklarını “Çete” isimli kitapta topladı. Başkan Kocaoğlu, tarihe bir not düşmek amacıyla bu kitabı yazdıklarını söyledi. Gazeteci- Yazar Gönül Soyoğul’un Başkan Kocaoğlu’nun anlatımlarından yola çıkarak kaleme aldığı kitap ‘Boyut Yayıncılık’ tarafından basıldı.

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, İzmir Büyükşehir Belediyesi’ne yönelik düzenlenen operasyonlar, gözaltı süreçleri, ‘İzmir Büyükşehir Çetesi’ davası ile ilgili yaşananları “Çete” isimli kitabında bir araya getirdi. Gazeteci –Yazar Gönül Soyoğul’un Başkan Kocaoğlu’nun anlatımlarından yola çıkarak kaleme aldığı kitap, ‘Boyut Yayıncılık’ tarafından basıldı. Yaşananları gelecek kuşaklara aktarmak ve tarihe not düşmek için bu kitabı hazırladıklarını söyleyen İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, “Bu işin nasıl olduğunu, 1.5 yıllık sürecin nasıl yaşandığını, nereden nereye gelindiğini, kimseyi sorgulamadan, kimseyi rencide etmeden, somut olayları titizlikle ve sade bir anlatım dili kullanılarak, kimseye cevap fırsatı yaratmadan, sadece ‘bizim başımızdan böyle bir şey geçti’ diyerek gelecek kuşaklara bunu armağan etmek istiyoruz” dedi. Yaşanan sıkıntılı süreçte kendilerine inanan, güvenen İzmirliler’e ve basın mensuplarına teşekkür eden Başkan Kocaoğlu şöyle devam etti:
“Türkiye belediyecilik tarihinde böyle bir olay yok. Bu olayı atlatmanızda yahut süreci yönetmenizde en büyük güç halktan geliyor. Onları konu hakkında bilgilendiren medyadan geliyor. Bundan sonra bizim başımıza ne gelirse gelsin, benim 1.5 yıllık süreçte aldığım destek, süreci atlatmamıza, sindirmemize neden oldu. 11 Ekim’de her şey olabilir. Ama bu operasyon, bu çete çözüldü. Türkiye Cumhuriyeti’nde yaşayan 75 milyon insanın beyninde çözüldü. 4 milyon İzmirli de çözüldü. Hiç bir vatandaşımız; ‘herhangi bir pürüz ya da negatif şey vardır’ demedi. O zaman bu iş bitti bizim için.”
Başkan Kocaoğlu, kitaba yönelik tüm masrafları kendisinin karşıladığını da söyledi.

Bir Cevap Yazın