Gazetecilerin “Barış Selçuk gururu”

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin bu yıl 13.’sünü düzenlediği Barış Selçuk Gazetecilik Ödülleri törenle sahiplerini buldu.
1994 yılında göreve giderken geçirdiği trafik kazası sonucu yaşama veda eden gazeteci Barış Selçuk’un anısını yaşatmak ve genç gazetecileri teşvik etmek amacıyla İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin bu yıl 13.’sünü düzenlediği Barış Selçuk Gazetecilik Ödülleri, Barış Selçuk’un doğum günü olan 21 Eylül’de İzmir Sanat’ta sahiplerini buldu. Törene İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, İzmir Milletvekili Mustafa Moroğlu, Baro Başkanı Sema Pektaş, Narlıdere Belediye Başkanı Abdül Batur, Çağdaş Gazeteciler Derneği Genel Başkanı Ahmet Abakay, Barış Selçuk’un ailesi, jüri üyeleri ve çok sayıda gazeteci katıldı. Barış Selçuk Gazetecilik Ödülleri’ni her geçen gün daha büyük bir katılımla vermeye devam ettiklerini söyleyen İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, ödül kazanan gazetecileri kutladı.
Çağdaş Gazeteciler Derneği Genel Başkanı Ahmet Abaykay ise Barış Selçuk’la birlikte parlamento muhabirliği yaptığını belirterek, medya sektöründe çürümenin vefasızlığın tepe noktasına vurduğu bir süreçte Barış’ı, Barışları anmanın, onları ölümsüzleştirmenin çok büyük bir değer olduğunu vurguladı.

Bir Cevap Yazın