Ertunç evine döndü

İzmir Büyükşehir Belediyespor’dan 22 yıl önce Fenerbahçe’ye transferiyle olay yaratan Ertunç Özmusullu, yıllar sonra yuvasına dönerek futbol altyapı sorumluluğuna getirildi.

İzmir Büyükşehir Belediyespor’dan 1990 yılında Fenerbahçe’ye transfer olan Ertunç Özmusullu, 22 yıl aradan sonra döndüğü İzmir Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü Futbol Şubesi’nde altyapı sorumluluğuna getirildi.
Futbolseverlerin İzmirspor ve Fenerbahçe’den tanıdığı 1972 doğumlu Ertunç Özmusullu, İzmir’in son dönemde yetiştirdiği en önemli yıldızlar arasında yer alıyor. Futbol kariyerine İzmirspor altyapısında başlayan, 1990 yılında İzmir Büyükşehir Belediyespor’dan Fenerbahçe’ye transferi olay yaratan Özmusullu, sonraki yıllarda İstanbulspor, Konyaspor, Bucaspor, Kuşadası Gençlikspor, Marmarisspor, Yimpaş Yozgatspor, Şanlıurfaspor, Ankara Şekerspor ve Gölcükspor formalarını giydi. Aktif futbolculuk yaşamını noktaladıktan sonra UEFA B Lisans Kursu’na katılan Özmusullu, önce İzmirspor’da genel menajerlik, ardından Bergama Poyracık’ta antrenörlük yaptı. İzmir Büyükşehir Belediyespor Futbol Şube Sorumlusu Metin Küçükoğullarından’ın isteği üzerine 22 yıl sonra yuvaya geri dönen Ertunç Özmusullu, Türk futboluna yeni yıldızlar yetiştirmek için altyapının başına geçti.

Bir Cevap Yazın