İZMİR DEVLET SENFONİ ORKESTRASI AKŞAMÜSTÜ DİNLETİLERİ’NE EPHESUS BRASS İLE DEVAM EDİYOR!

İzmir Devlet Senfoni Orkestrası sanatçısı Akgün Çavuş’un HAYALİM dediği ve ilkini 5 Eylül 2011 tarihinde gerçekleştirdiği Akşamüstü Dinletilerinin, Eylül ayı boyunca Orkestra bünyesinde bulunan oda müziği gruplarının tüm sanatseverlere müzikli dakikalar yaşattığı, beğenisini topladığı ve hep ayakta alkışlandığı bir Eylül Dinletisi yaşanmıştı.

Bu yıl ikincisi gerçekleşen akşamüstü dinletileri Kültür ve Turizm Bakanımız Sayın Ertuğrul Günay’ında beğeni ve desteği ile bu yılda siz değerli sanatseverler ile buluşmaktadır. Ephesus Brass Grubu 18 Eylül 2012 saat 20.30’da Alsancak Gündoğdu meydanındaki Atatürk Müzesi’nin bulunduğu (Müştemilat) tarihi idari binasında müzikseverler ile buluşacaktır.

İzmir Devlet Senfoni Orkestrası ve İzmir Devlet Opera ve Balesi sanatçılarından oluşan “Ephesus Brass” Gurubu 1994 yılında kuruldu. Kuruluş amacı çoksesli müzik kültürünü tanıtmak, sevdirmek ve ülke genelinde yaygın hale getirmektir. Kuruluşundan bu yana birçok uluslararası konserler gerçekleştiren “Ephesus Brass”, yurt içinde de değişik festivallere, köylere, kasabalara, ilçelere, şehirlere ve İzmir Devlet senfoni orkestrası ile konserler vermiş, vermeye de devam etmektedir.

Ephesus Brass Grubu’nun 18 Eylül Salı Akşamı saat 20.30’da Atatürk Müzesi’nde gerçekleştireceği Akşamüstü dinletisine halkımızı ve sanatseverleri bekliyoruz…

Bir Cevap Yazın