Bir Kamyona Kaç Kamyon Sürücüsü Sığar?

Volvo Kamyon, dünya lansmanını gerçekleştirdiği yeni Volvo FH kabininin bir metreküp genişletildiğini göstermek amacıyla yaratıcı bir viral videoya imzasını attı. Kabinin genişletilmesi aslında daha fazla saklama alanı ve sürücünün daha ferah bir ortamda çalışması anlamına geliyor.

Film, oldukça yaratıcı ve gerçeğin ötesinde görünüyor. İzlendiğinde filmde dijital aldatmacaların olduğu düşünülebilir. Ama durum hiç de öyle değil. Gördüğünüz her şey gerçek. Hiç bir aldatmaca veya çekim hilesi söz konusu değil.

Sıkı Çalışma
Filmin çekimleri zorluydu ve sadece hazırlıklar altı ay sürdü. Zaten yüksek olan kamyon bir de platform üzerine yerleştirildi. Filmdeki düzeni oluşturmak fiziksel güce de dayanıyordu ve herkesin sadece istenilen pozisyona geçmesi on dakika sürüyordu. İsveçli ünlü sirk sanatları enstitüsü Cirkus Cirkör’de öğretim görevlisi olan Christian Vilppola bu zorlu filmin koreograflığını üstlendi.

Christian Vilppola açıklamasında; ‘Akrobasi numaralarını denerken gidişat oldukça zorluydu. Dolayısıyla sürücülerin korkusuz, bedenen kuvvetli ve psikolojik olarak kararlı olması gerekiyordu’ dedi.

Bu özel çekimlere imzasını atan en iyi reklam filmi yönetmenlerinden Patrik Gyllström ise mükemmel sonuca ulaşmak için sıkı bir çalışma yaptıklarını doğruluyor. Patrik Gyllström ‘Başlangıçta öyle görünmese de bu oldukça zorlu bir işti. Yine de herkes bu zorlu görevi sevdi ve tüm bu süreç boyunca atmosfer gerçekten harikaydı’ dedi.

Sonuç olarak bir kamyona kaç sürücü sığabilir? Filmi izleyin ve öğrenin.

 

Bir Cevap Yazın