“Beyaz Kelebek” Yola Çıktı

Kuaförlerin saçı en iyi bilen, saçın ihtiyaçlarını en doğru teşhis eden zanaatkârlar olduğuna inanan L’Oréal, en önemli iş ortağı olan kuaförlerin, zanaatkâr ruhları ile yaratıcılığını besleyen bir şirket olarak, sektörü geliştirmek ve daha da mükemmelleştirmek için çalışmalarına devam ediyor. L’Oréal, Türkiye’de 2 senede bir, 2500 kadın üzerinde yaptırdığı kapsamlı bir araştırma ve bölgesel olarak kuaför müşterilerinin beklentilerinin incelendiği araştırmalar sonucunda, hayata geçirdiği ‘Beyaz Kelebek’ projesi ile tüketici ihtiyaçlarını daha iyi anlayarak kuaförlerin müşterilerine verdikleri servis standartlarını yukarı çekmeyi amaçlıyor.

“Beyaz Kelebek” projesi kapsamında 7 Mayıs 2012 tarihinde gerçekleştirdiği tanıtım toplantısı ile İzmir’deki birçok kuaföre ulaşmayı başaran L’Oreal Profesyonel Ürünler Bölümü, büyük buluşma sonrası projeye dahil olan kuaförlerin salonlarının değerlendirmelerini gerçekleştirdi. Değerlendirme kapsamında salonlar tek tek ziyaret edilip, salon sahiplerine özel yol haritası çıkarıldı. Çıkarılan yol haritası dahilinde ise salon yönetici ve çalışanlarına yönelik eğitimler için düğmeye basıldı.

Eğitimler “İletişim, Hijyen ve Salon dekorasyonu” üzerine 3 ana başlıkta toplanacak. Yoğun eğitim sürecini tamamlayan kuaförler salonlarındaki denetim sürecinden de başarıyla geçtikleri takdirde “Beyaz Kelebek” sertifikasına sahip olacak. Ardından bu özel kuaför kategorisi kuaför müşterilerine de anlatılmaya başlanacak ve bu kuaförlerin farkını tüketicilerin de yaşaması desteklenecek.

Başlayacak Beyaz Kelebek Projesi’nin eğitimlerinin içeriği;

İletişim
Bu bölümde kuaförlere doğru iletişim ve teşhis ile ciroları nasıl artırabilecekleri, kaliteli ekip iletişimi ile neler kazanabilecekleri anlatılacak. Mutlu müşterinin 4 müşteri getirirken, mutsuz müşterinin 13 müşteriyi nasıl götürdüğü, müşterilerin ne düşündüğü, düşündüklerini kimlerle ve ne şekilde paylaştıkları, müşteri odaklılığın ne demek olduğu ve müşterilerin kuaförlere ne kadar sadık olabilecekleri aktarılacak.

Dekorasyon
Salon dekorasyonunun kuaför salonu sahiplerini ve onların hayallerini nasıl yansıttığı, hedef kitleye uygun olup olmadığı, ideal bir salon dekorasyonunun ve tasarımının, doğru salon ambiyansının, müşteri mutluluğunu en üst düzeye taşıyabileceği, salonun bir huzur bulma yeri olmasının müşteri sadakatine etkisi, farklı servisleri doğru ambiyansta doğru ritüel ile müşterilere sunmanın önemi anlatılacak.

Hijyen
Müşterinin kuaför salonlarını tekrar tercih etmemelerindeki en önemli sebeplerden birinin hijyen şartları olduğu, hijyenik olduğu düşünülen salonun aslında öyle algılanamayabileceği, hijyen sağlamanın farklı yöntemleri, çalışanların kişisel bakımına önemi aktarılacak.

Bir Cevap Yazın