“İzmir, yine İzmirliliğini yaptı”

9 Eylül kutlamalarındaki bayrak töreninin önce iptal edilip sonra yeniden programa alınmasını değerlendiren Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, “İzmir, yine İzmirliliğini yaptı. İzmir’i anlamayan, tanımayan; İzmir insanının nasıl bir duruşu olduğunu bilmeyenler, ticari bir işmiş gibi bakıyor. Ama İzmir böyle bir kent değil” diye konuştu.

İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından 9 Eylül İzmir’in kurtuluş etkinlikleri kapsamında düzenlenen “Smryna’dan İzmir’e 90 yılın birikimi” konulu panele, birlik ve beraberlik çağrıları damga vurdu.

Ahmet Piriştina Kent Arşivi ve Müzesi’nde düzenlenen panelin yöneticiliğini Prof. Dr. Bayram Bayraktar yaparken, Prof. Dr. Ergün Aybars, Türkmen Parlak ve Yaşar Aksoy konuşmacı olarak katıldı. Paneli İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, İzmir Milletvekili Oğuz Oyan ve CHP İzmir İl Başkan Yardımcısı Hüseyin Mutlu Akpınar da izledi.

Panelde konuşan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, 9 Eylül kutlamaları kapsamında her yıl yapılan bayrak töreni ve atlı süvari geçiş törenlerinin önce iptal edilip ardından tekrar izin verilmesine değindi. “İzmir yine İzmirliliğini yaptı” diye konuşan Başkan Aziz Kocaoğlu, İzmirlilere durumu anlatarak kamuoyu yaratan basın mensuplarına teşekkür etti. Bu süreçte Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay’ın da çaba gösterdiğini ve kendisinin de törenlere katılacağını söyleyen Başkan Aziz Kocaoğlu, “Sayın Bakanımıza da, bu çabaları için İzmirliler adına teşekkür ediyorum” dedi. Başkan Kocaoğlu sözlerini şöyle sürdürdü:

Bir Cevap Yazın