Sanat’ın Tüm Alanlarına Açık Mekan!

Özgür ve özgün tüm sanat oluşumlarının sergilerine ev sahipliği yapan GAMA Art Gallery, 18 Eylül-31 Ekim tarihleri arasında Dünyaca ünlü Fransız ressam Dominique Barreau’nın eserlerini sanat severlerle buluşturuyor.

Gama Art Gallery’nin sahibi Şule Altıntaş’ın özel davetiyle İstanbul’a ilk kez gelecek olan sanatçı, eserlerinde doğduğu St.Pierre’in sakin doğasını yansıtmak yerine mega kentlerin gürültülü, karmaşık, kalabalık halini aynı zamanda gelenekselle modernin arasındaki zıtlığı eserlerinde yansıtmayı tutkuyla tercih etti. Sanatçı mega kentlere yaptığı seyahatlerinde bu kalabalık kargaşa dolu dünyaya kendini bırakıyor ve en küçük detayı bile atlamadan belleğine kaydediyor.

St.Pierre’e döndüğünde ise sadece görsel hafızasından değil duyularının bıraktığı izlerden de ilham alıyor; bu da izleyicide görselden daha çok duyuları harekete geçiriyor . Sanatçı böylelikle mega kentlerdeki sosyolojik anı yakalıyor.

Fransa’nIn önemli çağdaş sanatçılarından Dominique Barreau, 1966’da St.Pierre de l’Oleron’da doğdu.
Bordeaux Güzel sanatlar Akademisi’nden mezun olan sanatçı, 1990 yılında başladığı kariyerine, 1996 yılında Poitier Çağdaş Sanat Fuarı’nda kazandığı birincilik ödülüyle devam etti.

2000 yılında St.Pierre’de kendi galerisini kurdu. Kariyerinin devamında sanatçı St.Pierre sınırlarını aşıp, Hong Kong’dan Hamburg’a, Sidney ve pek çok uluslararası platformda kendini göstermiş ve bu çevrelerde tanınan bir sanatçı haline geldi.

Dominique Barreau’ nun “İstanbul’da Randevu” adlı sergisini 18 Eylül – 31 Ekim tarihleri arasında Salı’dan Cumartesi gününe kadar saat: 11:00- 19:00 arası ziyaret edebilirsiniz!

Tel:212 245 69 22 www.gamagallery.com

Bir Cevap Yazın