Büyük Zafer’in 90. Yılı 30 Ağustos Bergama’da coşkuyla kutlandı

Program, Bergama Şehitliği’ne çelenklerin konulması, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. 30 Ağustos Zafer Bayramı kapsamında Bergama Şehitliği’nde düzenlenen anma törenine Bergama Kaymakamı Ahmet Ertan Yücel, Bergama Belediye Başkanı Mehmet Gönenç, Bergama Garnizon Komutanı Piyade Kurmay Albay Erden Kargın,CHP İzmir Milletvekili Birgül Ayman Güler şehit yakınları ve çok sayıda vatandaş katıldı. Protokol üyeleri anma töreninin ardından şehit mezarlarını ziyaret ederek karanfil bıraktı.

Atatürk Anıtı’na çelenk konulması, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’yla devam eden tören Cumhuriyet Meydanı’ndaki etkinliklerle sürdü. Meydandaki kutlamalara gaziler, şehit aileleri ve vatandaşlar katıldı. Kaymakam Yücel, Başkan Gönenç ve Garnizon Komutanı Kargın halkı ve tören birliklerini selamlayarak Zafer Bayramı’nı kutladı.

“Şükran borçluyuz”
Başkan Mehmet Gönenç 30 Ağustos’un, Atatürk İlke ve Devrimleri’nin, Cumhuriyet ve bağımsızlığın filizlenerek kök salmaya başlayacağı sürecin yolunu açan büyük zaferin yıl dönümü olduğunu söyledi. Gönenç, tüm Bergamamlılar’ın Zafer Bayramı’nı kutlayarak; “Bugün bu eşsiz destanı yazan başta Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, onun silah arkadaşlarını ve aziz şehitlerimizi minnet, şükran ve saygıyla anıyoruz” dedi. Tören, günün anlam ve önemini belirten konuşmaların ve halk dansları gösterilerinin ardından askeri birliklerin geçidiyle son buldu.

Karanfillerle bayram kutlaması

30 Ağustos Zafer Bayramı çerçevesinde düzenlenen resmi tören sonrasında Başkan Mehmet Gönenç, Milletvekili Birgül Ayman Güler, CHP Bergama İlçe Başkanı İdris Yavuzyılmaz, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve ellerinde bayraklarla Atatürk posterleri taşıyan çok sayıda vatandaş Cumhuriyet Meydanı’na çelenek koydu. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Başkan Gönenç ve Milletvekili Güler Bergama’daki dükkanları tek tek ziyaret etti.Esnafa ve vatandaşa karanfil vererek Zafer Bayramı’nı kutlayan Gönenç ve Güler bayramları coşku, birlik ve beraberlik içinde kutlamanın önemli olduğunun altını çizdi.

Bir Cevap Yazın